Agama Armata
Dobry den.Měl jsem 3 tyhle ještěrky a bohužel mi jedna uhynula .Mám teď samičku a samečka.Samička je hodně aktivní a pořád někde líta ale sameček pořád jen odpočívá.Chtěl jsem se zeptat,mám přikoupit ještě nějakou?
Dobry den.Měl jsem 3 tyhle ještěrky a bohužel mi jedna uhynula .Mám teď samičku a samečka.Samička je hodně aktivní a pořád někde líta ale sameček pořád jen odpočívá.Chtěl jsem se zeptat,mám přikoupit ještě nějakou?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Pokud to byla adultní zvířata z importu, tak není nic divného na tom, že samička exla. Jsou hodně citlivé na stres a hodně dospělých zvířat se v teráriu už neaklimatizuje. Pokud samec jenom leží, tak je asi streslý, což není dobré, protože takhle streslá zvířata často také brzy chcípnou. Hlavně zvířata nerušte, je nutné aby se co nejdříve zbavila stresu. Takže žádné chytání zvířat a zbytečné zásahy do terária, dostatečně osvětlené a vytápěné terárium s dostatkem úkrytů předpokládám, že máte. Potřebují hodně světla, UV a lokální zdroj tepla na poměrně vysokou teplotu. Ale pokud samec přežije, tak bude jedinou samici dost prudit. Další samičku proto klidně pořiďte, pokud možno subadultní, ty se lépe přivykají terarijním podmínkám.
A ještě jeden dotaz.Mám jim dát misku s vodou?Mám tam vodopádek ale někde jsem četl, že mají rádi když se můžou rochnit
Pro zvířata žijící v pouštních podmínkách je vodopád celkem zbytečná věc. Misku s vodou bych jim dal určitě. Vůbec by mě zajímalo, jaká je v teráriu s relativně vysokou teplotou a vodopádem vlhkost vzduchu + jestli bys mohl popsat podmínky chovu nebo přidat fotku terárka.
No všude sem se dočítal,že vodopádek je výborný,protože potřebujou velkou vlhkost,tak nevím no.Foto momentálně sehnat nemůžu ale časem snad dodám
Vysokou vlhkost přez den nepotřebují, ale večer je dobré mírně porosit. sice pít z misky umí, ale tekousí vodu preferují. My máme vodopádek v jednom teráriu u A.mwanzae a moc rádi z něho pijí, v dalším terárku u stejného druhu mají jenom misku s vodou a pijí z ní nejraději když jim dolévám vodu přímo z konývky. Ale že by se rochnily, to se nerochní. Chováním jsou mwanzae celkem podobné těm armátám (ty jsme měli taky), ale nejsou terestrické.
a nedoslo k omylu v tom smyslu, ze jste treba cetl clanek o Acanthosaura armata a spojil si to s Agama armata? Jinak s tim porizovanim dalsich zvirat - doporucila bych Vam spis pockat, jestli nektere ze zvirat ktere ted mate vubec prezije. Tyhle agamy (zvlast z importu) nejsou uplne nejjednodussi.
Tak ono u řady pralesních druhů je vodopád přímo nezbytností, protože se ze stojaté hladiny neumí napít. u těch pouštních nezbytný není, ale hodně zvířat z něho stejně rádo pije, takže pokud už ho tam má a zvířata z něho pijí, tak ho tam může nechat a je zbytečné ho měnit za misku.
tak k omylu bohužel došlo .Ještě, že tyhle fora existujou.Doufám,že mi agamka neumřela kvůli tomu .Byla ale hodně živá
Tak kvůli vodopádku určitě neexla, pokud je teda nemáte umístěné v nádrži zařízené pro ty acantosaury, to je pralesní druh potřebující ubikaci zařízenou pro pralesní druhy, a tam pouštní zvířata jaksi nefungují. Kdyžtak popište jejich ubikaci, nebo dejte fotku..
A ještě jednu otázečku.Od kdy do kdy bycvh jim měl pouštět to vyhřívání a světlo?
Skusim trochu logicky uvazovat. Zrejme v domovine nemaju pol roka tmu, pol svetlo
10-12hodin denne by mohlo byt ok.
světlo 12 hodin, vyhřívání stačí 8. JInak to není druh přímo z rovníku, takže můžete simulovat i délku osvitu podle ročního období. Ale je to opačná polokoule.