Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čistokrevný epicrates cenchria cenchria

Žádnej papír ti nikdo dát ani nemůže, i v přírodě se totiž vyskytují kříženci. Morelia viridis je vždy morolia viridis, dělí se jen na oblasti, skoro se až divim, že u ní zatím neurčili jednotlivé poddruhy, to je ale jiná diskuse. I v přírodě se chytají v okruhu i několika set kilometrů, takže i ve várce z jedné "oblasti" můžou být dosti rozliční hadi. I když mám nakoukáno spoustu variet, tak určit z jaké oblasti zrovna zvíře je, je mnohdy velice obtížné a u mláďat téměř nemožné - byť i u mláďat někteří poznají co z nich vyroste, ale to už jsou dlouholetí chovatelé, těchto hádků.
E.c.c. těch je kupa, snad na každé burze. Jestli mají v sobě někde v předchozích generacích přilitou E.c.m. nepoznáš, je lepší kouknout na rodiče, když jsou pěkní, budou mít i pěkné potomky. Maximálně se dá zjistit že jsou rodiče odchytoví, to je nejlepší šance, jak získat čisté E.c.c., dnes už E.c.c. a E.c.m. snad k sobě nikdo nedává, ale netroufám si tvrdit, ale na mladých je to stejně znát, takže koukat :-).
M.s.ch. vím minimálně o dvou nebo chovatelích co je množí, v inzerci se objevují a ne zas tak vzácně, ale ber v úvahu, že spiloty se páří cca od října do února, většinou listopad/prosinec, teď už se mladí budou shánět špatně, ale určo ještě někde jsou. Platí tu samé co v předchozích případech, prostě koukat a hlavně na rodiče.
Na import raději zapomeň, pokud nevíš přesně co s hady, kteří mnohdy přijdou v nepříliš dobrém stavu, tak to není žádná sranda. Legislativa je ještě to nejmenší. Ikdyž ceny importů jsou lákavé, je lepší se jim vyhnout, natož, když se bez problémů dají sehnat bez větších problémů odchovanci.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny