Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je vyluh z bezu jedovaty?

bohuzel mi bez zjevne priciny umrel 2-lety leguan,cele leto jsem ho mela ve venkovni voliere 2x2m ,krmen byl pampelisky a veskera trava.nez jsem ho dala domu do jeho teraria,tak jsem mu vymenovala vetve a jedna vetev byla z cerneho bezu,pod ni jsem i dala nadobu na koupani,jenomze asi jak k ni lezl tak drapama ohobloval tu kuru a ta napadala do te nadoby,tam se zrejme nekolik dni louhovala a leguan s teto vody pak pil,nekolik dni nato prestal prijimat potravu,nahrivat se,a lezel na zemi v chladu. po par pokusech ,kdy jsem se ho snazila davat pod lampu,stejne odmital a po tech par dnech umrel,je mozne ze by byl tento vyluh z bezu pro nej jedovaty?

za prvé bezinkový likér je zadravej

Nesmi se to s nim ale uplne prehnat, znam lidi, co se jeho hojnym kazdodennim, dlouhodobym uzivanim lehce priotravili...
Taky mam pocit, ze jsem kdysi zaslechla nejake spekulace o jedovatosti vetvi pro okrasne ptactvo...
Popisovany zpusob otravy u leguana mi ale prijde trochu nepravdepodobny...ale kdo vi...

zdar:-D
z bezinek se dělá kde co :-) a většinou je to v"plný"palbě at se to týká květu i plodu,recepisů je no "babakuk" tutu je polovic "habaděje"
jabuloTaky mam pocit, ze jsem kdysi zaslechla nejake spekulace o jedovatosti vetvi pro okrasne ptactvo...tak to jsi jani pouslouchala špatně,tam to bylo o vrbě.:-)
ale k té otravě:celý je to divný...z bezinek mi to přijde těžce nad normál.

jabuloTaky mam pocit, ze jsem kdysi zaslechla nejake spekulace o jedovatosti vetvi pro okrasne ptactvo...tak to jsi jani pouslouchala špatně,tam to bylo o vrbě.

ne, tady jsem si jista. Slo o cerny bez. Pamatuju se, ze se tam resil obrovsky rozdil v obsahu toxickych latek v plodech a v kure (nebo spis lyku)a navic i rozdily v obsahu tech latek behem roku. Navic se ten problem tusim tykal jen nejake vybrane skupiny papousku, kterym se davaly bezove vetve na okus, jine druhy papouchu problem nemely....treba to je i nekde na netu a nekdo to najde...
Jo, a bezinkovou limonadu z kvetu i vino z plodu piju taky a ziju...