Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguan zeleny a parazite

ahojte potreboval by som poradit ako zistim ci nahodou nema leguan nejakeho parazita lebo stale je dost chudy a sa mi zda ze nerastie a za jeden mesiac sa len jeden krat zvliekol a to hned na treti den ako som ho priniesol. zerie len cinsku kapustu a ibistek ktory je v kvetinaci v terku ako pisal johny. nieje apaticky lozi po terku a okolo 19tej hodiny sa silou mocou chce dostat cez sito k lampe(solar glo) o 20tej zhasina. dakujem za odpovede.

Počkej až udělá bobek, ten dej do nějaké vodotěsné krabičky, pár kapek vody aby to nevyschlo a dones to na veterinu na koprologický rozbor.
Čím čerstvější trus tím líp, než tam s tím půjdeš, je dobrý to dát do chladničky.
Kde sehnat kolem tvýho bydliště veta/parazitologa, kterej zmákne i plazy ti samozřejmě neporadim.

zerie len cinsku kapustu a ibistek

To jakože nežere nic jinýho nebo mu nic jinýho nedáváš?
Jak ho máš dlouho? to je uplný mládě, hej? Chodí si občas líznout hlínu do květinče?

davam mu rozlicne aj rukolu aj hrozno som mu primiesal do pupavy aj trochu jablcka s pupavou aj kvet pupavy snazil som sa mu kazdy den dat pupavu a nieco do toho ale absolutne nezaujem len prebehne cez misku a koniec ale akonahle je tam kapusta za 5 minut sa laduje ovsem ked mu do nej dam mrkvu tak zase nezaujem. mam ho mesiac dlho nezral tak som mu dal ten ibisek a tu hlinu neviem tazko odsledovat ked som v robote a ked som doma tak som zatial nevidel ze by zral hlinu. neviem ako je stary ale ma asi cca 35cm aj s chvostom.

Pokud žere akorát čínské zelí a ibišek, tak je možné že předtím nic jiného nedostával a je na to prostě zvyklý, seber mu ten ibišek a trošku toho zelí mu zamíchej do směsky dalšího krmení, aby si postupně zvyknul na pestřejší krmení.

No když není apatický a je akční,tak to nic vážného asi nebude.Musíš mít trpělivost mu dávat i něco jiného.Až bude mít k tobě důvěru,a bude ti žrát z ruky,tak sežere všechno co mu dáš k nosu.Měl jem ty samé problémy,a znamenalo to pouze to,že byl zvyklý jen na jedno nebo dvě krmení.Až bude mít hlad tak uvidíš.Nemyslím tím však že ho necháš hladovět,ale pokud je zvyklý jíst ráno,tak počkat z krmením tak ze 2hodinky a pak mu dát něco jiného.Minimálně by to měl ochutnat.Muj legoš byl to samé,a teď žere snad všechno.Pouze to dělí na více a méně oblíbené.Tak good luck.