Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem panty

ahoj mam dotaz mam supacie sklo na terariu a chcel by so to prerobit na panty lebo sa to dost tazko zacina posuvat v kolajnickach viete poradit nejake panty alebo ako na to. terko je z osb dosiek a velkost skla je 70*130cm. dakujem

V hliníkových kolejničkách používám silikonový olej nebo silikonovou vazelínu. Stačí naprosto minimální množství a tření (a tím pádem i námaha) se zmenší několikanásobně. "Na sucho" si to to u kovových kolejniček fakt nedokážu představit, to musí být pěkná fuška a taky nepříjemný zvuk při posunování.

pani po vyse roku ozivim vlakno budem stavat nove terko pre legosa a potrebujem vyriesit posuv skla aby som neurobil chybu ako pri prvom terku ze bude fuska odsunut sklo. ako to mate vyriesene vy dverny priestor bude asi 2m sirka a 1,6m vyska. ja som nasiel zatial taketo kovanie http://www.kovani-nabytkove.eu/nabidka-kategorie/p osuvne-systemy/na-sklenene-vitriny/glass20/?katego rieId=86 ale je tam pisana hmotnost skla len 10kg ale u ineho predajcu je pisana nosnost kolieska 10kg. co myslite bude to v pohode? vdaka za odpovede.