Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvetlenie pre Agamu bradatú

Ahoj,

už čoskoro začnem robiť terarium, len potrebujem doriešiť poslednú vec a to je osvetlenie. Preto chcem poprosiť Vás skúsených chovateľov o radu.
Terarium bude z OSB dosiek, veľkosť : 140/60/90- D/S/V, vetranie bude na strope a po bokoch, pozadie budem robiť zajačie pletivo a látka. Terarium bude umiestnené v izbe kde je cez deň teplota okolo 21 až 23c.
Osvetlenie som si zvolil : 1x MegaRey 160W, 1x linearka narval reptilight, 1x bodovka / tepelný zdroj/
Rád by som vedel Váš názor či môže byť táto zostava.

Za vaše názory a rady Vám vopred ďakujem.

Když tam budeš dávat výbojku - udělej hlavně dobrý větrání (klidně polovinu stropu), zvlášť když je to "dřevo".
Jestli máš ještě nějakou fin. rezervu, dal bych do toho terárka třeba 2xT5 Narva Bio-Vital ve svítidle s reflektorem. Místo tý jedný trubice Reptilight.
Reptilight jsou UV trubice a i když co se týče světla, jsou snad nejlepší, nevyužiješ to. Kup něco, co má lepší barevný spektrum a víc svítí. Ty té-pětky jsou dost drahý, takže jeslti ti to přijde už moc, místo té Reptilight klidně "obyčejné" (tedy tloušťka T8, stejně jako Reptiligt) - klasika trio Bio-Vital(narva), Biolux(osram), Activa(Sylvania). Koupíš je od 140kč a pro tvůj účel je to lepší než reptilight. Vůbec se neboj tam dát dvě ty trubice a svítídlo k tomu kup taky s reflektorem.
Nicméně na obvyklé poměry myslím i tvůj původní záměr je vcelku slušnej. :-)