Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem info o bagheera kiplingi

Ahoj všem, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte nějaké seriózní informace o bagheera kiplingi. Našla sem jen dva články v aj -to by neva, ale byly dost krátký. Potřebovala bych něco, co bylo vydanýho písemně buď v nějakym časopisu nebo knize(ale klidně net forma). Taky by mě zajímalo, jestli se dá někde na netu zjistit, kdo ho popsal a kde je vystavený jeho "standart" =ten porovnávací exponát.
Kdyžtak moc děkuju! Veronika

Samozrejme, ze to jde.

Tak hned jeden z prvnich vysledku, co vyplivne google, je kupodivu Bagheera_kiplingi ;-). Urcite zjistis, kdo a kdy toho pavouka popsal. A taky je tam v odkazech spomenuty Platnickuv seznam pavouku ;-). Zkus si v nem sama postourat. Myslim, ze AMNH tento verejne zpristupnuje. Jiste v nem budou citovany vhodne zdroje.

Bohuzel se uz vecer do serioznich databazi nedostanu, a taky si nejsem jist, kam az by mne to pustilo. Kdyz vydrzis do zitrejsiho rana, mozna Ti ty spravne clanky prozradi VH.

Tomu "standartu" se rika typ. Sam bych tipoval, ze by mohl byt v BMNH v Londyne. Zkus pobrowsovat v tamni databazi; je rovnez verejne pristupna.

A koukám, že sem lezou už i další arachnologové :-D

O Bagheeře mám někde i ten nejčrovej článek, ale v zásadě stačí to, co je už uvedeno výše. Jen pro info - žere dva typy listí na "akácii", což je nějaká vikvovitá kytka podoobná akátu (akacie jsou jen starosvetske) a primarne jde po kvetnich pupenech - s tim jsem mel na prekladu asi nejvetsi potiz.
VH

Jde najít i její popis, ale je hodně balastu, především z důvodu její "býložravosti". jinak pokud tě zajímá tohle téma, tak něco o tom psal dr. Johnson (dal bych pár typů), který dělal pokusy s kremním skákavek (žraly i párek a u mnoha druhů prokázal přijímání nektaru. Btw. je to jev znamý i z ČR.