No podle informací, které jsem získal se mi jako zásadní problém jeví jen to rozkrmování. Na teplotu nebo vlhkost, pípadné jiné vlivy okolí nároční snad nejsou. Věřím že našopat celý odchov může být i časově, když už né psychicky, náročné. Přecejenom oproti dospělcům jsou mláďata opravdu drobounká. Čekal jsem větší tkaničky. Na druhou stranu chápu zacílení mláďat na studenokrevnou kořist. Anolisů a gekonů potřebné velikosti bude v karibiku větší množství.
K původu zvířat by se nejpovolaněji mohl vyjádřit Jelen1, mladé jsou po páru, který před dvěmi lety prodával. V hledání se tedy dají najít fota rodičů mých háďat. Tuším že šlo o druhý odchov tohoto páru. Rodiče dle zdělení dnešního vlastníka jsou z holandska a německa. jedná se o erytrická tedy krásně sytě červená zvířata. I na mláďatech je to nádherně znát. S jiným označením než erytrický jsem se u popisu barvy u tohoto druhu nesetkal, pominu-li označení red. Zařazovat je do poddruhu si netroufnu. I jelen je uváděl jen pod druhovým označením.
Vlastně další negativum může být obrana vypouštěním odpudivě vonícího sekretu, jako u některých užovek. Používala takovou obranu vaše zvířata často? Doufám že klidnou a šetrnou manipulací snad zvířata ocení a bránit se sekretem nebudou, nebo aspoň né moc často. Řídký trus a nutnost častější hygienické údržby terária u stromových hadů mne nepřekvapuje.
Ten problém s březostí je celkem zajímavý. Jako příčinu bych nevylučoval nějákou abnormalitu na vejcovodech, která nedovolila dokončení březosti, nebo bact. onemocnění. Kdy nemuselo dojít k viditelné infekci ale k oné munifikaci. Částečné vstřebání uhynulého plodu a jeho munifikace může být i normální reakcí organizmu matky. Ovšem jsou to jen moje názory.
Každopádně děkuji za postřehy. Fotky snad v průběhu týdne nafotím a přihodím sem, zatím nebyl čas.