Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto DRÁP ...

Zdravím ... Nejdřívé jsem to sem vůbec nechtěl dávat a doufal jsem ,že se situace nějak rozumně vyřeší ,ale ted již vím jak se cítí okradení lidé ,,, :( Jde o Tomáše Drápala ,na poradně myslím že je dosti znám pod přezdívkou DRAP ... Nechával jsem si u něj 16.srpna 2010 dělat na zakázku 5kusů terárek o velikosti 90x65x35 s tím že jsem mu na místě složil zálohu 4000kč z finální částky 8000kč ... Vystupoval velmi vztřícně a působil i profesionálním dojmem .. Natož jsme se domluvili že terárka budou do 6.září 2010 zhotoveny ... Po uplynutí 6.září to začalo ... Nejprve výmluvy,že se mu všechny skla rozbily ,tak že musí čekat na peníze,poté že nemůže sehnat auto,poté že je někde na služebce atd. ,ale stále mě ujištoval že všechna terárka jsou hotova ... Po měsíci výmluv a všeho toho okolo ,z něj nakonec vypadlo,že má ůdajně hotová 3terárka ,ale že má nějaké problémy ,tak že mi bud´ vrátí peníze nebo to co nejrychleji vyřeší ... Na to jsem mu napsal že chci vrátit do týdne peníze a že si je nechám zhotovit někde jinde ... Po týdnu což je už někde kolem začátku října mi psal že peníze bohužel nemá,ale 15.října 2010 prý bere výplatu a vše mi vrátí ... 16.října když se mi s ním podařilo spojit ,tak začala nová vlna výmluv s tím ,že výplata mu nedorazila a že na ní také čeká jak na smilování (zajímalo by mě z čeho doted´ žiješ,když nemáš stále tu ůdajnou výplatu ?? ) ... Před pár dny došla sms (což jsem se divil),že prý v pondělí začne dělat nějaké paní terárko a z toho mi to prý cvakne .. Dnes je pátek a opět žádná sms nic ... telefonát od něj ani neočekávám ... :( Když pominu co mě to stálo pěněz za telefon jelikož neměl a nemá ani snahu se ozvat ,tak mě tu hlavně se** jeho chování a ignorace .. Tohle kdy by si člověk dovolil někde jinde,tak bud´ dostane vyhazov nebo ještě lépe přes hubu ... Když to spočítám ,tak má již spoždění téměř 2 měsíce a stále se nic neděje,jen vykládá stejné pohádky dokola a dokola ... Pokud ještě někdo máte s tímhle člověkem špatné zkušenosti neváhejte mě kontaktovat - mail: boxer20@seznam.cz nebo tady v poště ... Hodlám jíd na policii ,tak pokud by nás bylo víc bude to lepší ... Ještě bych zdovolením doplnil něco o něm :

Jméno a příjmení : Tomáš Drápal

Bydliště : Brno

Tel. : 739 854 715

E-mail : t.drapal@email.cz a osbteraria@email.cz

web stránky : osbteraria.wz.cz a td-snakes.wz.cz

PS : Doufám,že mi to tu nesmáznete,klidně to zamčete ,ale nechte to tu alespon pro čtení ... Děkuji

Mám stejné zkušenosti jako Filip, zaplatil jsem nemalou částku dopředu převodem na jeho účet, pak poslal jakési nepodařené fotky a ustavičně měnil datum dodávky terárií, když mě přešla trpělivost, chtěl jsem aby mě peníze vrátil na účet, tisíce výmluv a skutek utek. Klidně se připojím k trestnímu oznámení, veškerou dokumentaci e-mail mám uloženou i jeho podařené číslo účtu. Moje zkušenosti jsou staré od 26.9 kdy jsem učinil objednávku.

Mám stejný problém,objednané terárium a peníze poslané a terárium nikde.Taky bych se ráda přidala k nějakému tomu trestnímu oznámení.Jsem vážně dost naštvaná..Dokumentaci v emailech mám také.Objednávku jsem učinila minulý týden a mělo přijít v sobotu,pak v pondělí a dneska mi napsal,že ani zítra nedojede,páč se mu narodil syn.Nevím co s tím.
Havlíková Nikola

jj, kontaktujte filipa.
na www.rzp.cz nikdo pod tímto jménem není, navrhoval bych tedy trestní ozámení za podvod a určitě podnět ke kontrole uvedené osoby na Živnostenkém úřadě v Brně a také bych asi zanesl protokol od policie na FÚ, kde bych dal podnět ke kontrole pro podezření z krácení daně (což jde rukou v ruce s nedovoleným podnikáním) .... úřady fungují lépe, a rychleji než policie... to je můj názor

K tomuto tematu. 3 terarka pro filipa mam doma, kdyby je chtel tak si je vezme a ještě na tom vidělá, když měl platit 8 za 5 terarek...
K "lihovar1 [188.92.11.xxx]" Terarka mam v garáži, ale on je jaksi nechce, ale chce zpet peníze, fotky hotových terárej jsem mu posílal před cca 14 dny. (fotky byly sice nekvalitní, ale bez problému z nich jde vyčíst, že se jedná o teraria, která dotyčný chtěl (foceny rozměry)
[http://img577.imageshack.us/img577/7595/dsc00853.j pg]
"Nikihfh [109.80.70.xxx]"
Slečně (paní), jsem poslal fotky jejiho terárka, s termínem kdy bude odesláno. (dnes si pro něj přijedou, což jsem slečně (paní) potvrdil i zaslaným zakázkových listem na dopravu, i se všemi údaji.
[http://img825.imageshack.us/img825/6898/dsc00852v. jpg]

Fotky jsem dnes posílal uživateli ABE (jeho nick na papiru u terarek, aby si neřekl, že fotky jsou staré), který mi jediný napsal do pošty a chtěl info. (prosím nijak ho do toho netahejte)

Studuji soukromá práva dálkově, proto mě nikde nenajdete.
Shánění me fotky mi připadne až komické, dost lidé mě vidělo na srazu, kdo ne tak si je v tom vláknu muže najít.

"Ahoj,
já s tímto člověkem sice do kontaktu nepřišla a díky Tvému varování už se tomu i vyhnu, ale od známého mám informace o tom, že řešil stejný problém a nepomohly ani výhružky s jedovatým hadem do kalhot "

U toho jsem se opravdu musel smát, vyhrožování jedovatým hadem v kalhotech jsem opravdu ještě neslyšet. Můžeze napsat o koho se jedná? klidně i sz, jelikož si opravdu nedokážu na nikoho takového vzpomenout.

Puvodne sem tuhle udalost s Drapem ani nechtel zminovat, ale kdyz uz nejsem sam, kdo se citi okraden, tak taky rad prispeju hrstkou do mlyna...

Pred par mesici sem zde taky hodil par odstavcu o jednom takovem podvodnikovi u kt sem slozil zalohu a terarium ani penize uz nevidel...

Pote sem na doporuceni nechal udelat terarium Drapa...

Teraium bylo hotove vcelku rychle, az me to prekvapilo... bohuzel me Drap ale pekne natahl... Puvodni domluvena cena byla 5000CZK za kompletni terarium vc. pozadi... Nakonec to dopadlo tak, ze sem dostal totalne odflaknute (nedodelane, nenatrite a jeste bez pozadi) za cenu 5000CZK (max. hodnota teraria vc prace mohla byt tak 3500CZK) vysokou cenu me Drap zduvodil tim, ze kupoval drahe OSB desky nekde v Horbachu, jeste si je tam nechal za drahe penize narezavat (WTF?)... byl sem ale stastny ze po par mesicich mam doma konecne aspon nejake terarium, tak sem cenu neresil...

Chtěl si terarium za 5000 dostal si ho tak nevidím problém, fakturu na dřevo jsem ti ukazoval, tak nevím proč to těď řešíš, měl si to říct při předáni.

babal [83.208.28.xxx], 29.10.2010 13:35
Moje zkušenost je taková,že jsem se s hochem domluvil na terárkách,na ceně a na datu odebrání.Nic z toho se neuskutečnilo,poněváč nebyl ve smluvenou dobu doma a jelikož byla cesta kolem,tak ani žádná ztráta finanční.Platím až když mám co jsem chtěl a jsem zpokojen.Taktéž ani já nevyžeduju žádnou zálohu na cokoli,vono se pak blbě vrací.Takže tak.

Napiště mi prosím do sz o jaké terárka a kdy se jednalo, jelikož nic podobného si nepamuju a dost pochybuju, o tom že něco takového proběhlo.

Teraguru [78.45.32.xxx], 05.11.2010 03:31 Tento člověk sám o sobě tvrdí, že je student práva. Tato informace mě přinutila vybuchnout smíchy.

Můžete smíchy vybuchnout znova.
[ppp.jpg]

Ke korálovce, nevím jak můžete tvrdit, že chovám importovaná zvířata spolu s odchovy (nevím jaké importované zvíře bych strčil ke korálovce) Importovaná zvířata (barevný gutky) jsem měl jen jednou, po tom co mi popadli všechny plus další zvířata, tak bych nechtěl import ani zadarmo. To že chovatel, která je ode mě bral, se ozval cca po 2 měsích a doma má (měl) importů vice než dost, od kterých se ta korálovka mohla nakazit jste nezmínil.

Myslím, že kontaktů je na mě dost, tak pokud má někdo problém ať mi napíše přímo.

Chtěl si terarium za 5000 dostal si ho tak nevidím problém, fakturu na dřevo jsem ti ukazoval, tak nevím proč to těď řešíš, měl si to říct při předáni.

ja myslim, ze sam moc dobre vis jak melo to terarium za 5k vypadat a jak vypadalo...

Jinak ja tady neresim vubec nic... Pouze sem se zminil o moji ne moc dobre zkusenosti s tebou, jako s vyrobcem terarii...

PS. se ti ted zacalo u prdele kourit, tak sis ted pekne maknul, co? :)

Ad Teraguru: pokud jste se sem přišel hádat o slovíčka, tak já osobně jsem proti, aby se vlákno takhle zbytečně zas...pamovalo. Bohužel už váš první příspěvek byl provokativní a x následujících mě přesvědčilo, že vám jde jenom o to se pohádat o to kdo má většího pindíka...

Ad navazující příspěvky: ...že vám to za to stojí...

Takže promazáno a nezamykám, anžto se zde Dráp vyjadřuje k problému. (Arutha)

Můj minulí příspěvek byl smazán, doufám, že tento nebude. Pokud ano, znova to psát nebudu.
Na fotkých je cedulka s nickem uživatele ABE, jako jediná mi napsal, proto sem mu odpověděl a zaslal fotky z dnešního ráno, aby viděl že jsou aktualni, prosim nezatahujte ho do toho.

K Filipovi - 3 terárka mám doma, jestli je chce ať si je vezme, původni dohoda byla 5 za 8 tis, tak na to eště ušetří. (Tím neříkám, že se to mělo vyřešit už dřív a není to moje vina)

Wirtual, 29.10.2010 12:34
Puvodne sem tuhle udalost s Drapem ani nechtel zminovat, ale kdyz uz nejsem sam, kdo se citi okraden, tak taky rad prispeju hrstkou do mlyna...

Pred par mesici sem zde taky hodil par odstavcu o jednom takovem podvodnikovi u kt sem slozil zalohu a terarium ani penize uz nevidel...

Pote sem na doporuceni nechal udelat terarium Drapa...

Teraium bylo hotove vcelku rychle, az me to prekvapilo... bohuzel me Drap ale pekne natahl... Puvodni domluvena cena byla 5000CZK za kompletni terarium vc. pozadi... Nakonec to dopadlo tak, ze sem dostal totalne odflaknute (nedodelane, nenatrite a jeste bez pozadi) za cenu 5000CZK (max. hodnota teraria vc prace mohla byt tak 3500CZK) vysokou cenu me Drap zduvodil tim, ze kupoval drahe OSB desky nekde v Horbachu, jeste si je tam nechal za drahe penize narezavat (WTF?)... byl sem ale stastny ze po par mesicich mam doma konecne aspon nejake terarium, tak sem cenu neresil...

Chtěl si terárko za 5tis, dostal si ho, fakturu na dřevo jsem ti ukazoval, měl si to řešit při předání a né teď tady.

bleška, 29.10.2010 12:42
Ahoj,
já s tímto člověkem sice do kontaktu nepřišla a díky Tvému varování už se tomu i vyhnu, ale od známého mám informace o tom, že řešil stejný problém a nepomohly ani výhružky s jedovatým hadem do kalhot atp. Nedostal z něj sice peníze, ale nakonec opravdu dostal hotová terária poté, co mu oznámil, že půjde na policii.
Tak hodně štěstí.

Můžeze mi napsat do SZ o koho se jedná? Hadem v kalhotech mi nikdy vyhrožováno nebylo a připadne mi to hodně úsměvné.

babal [83.208.28.xxx], 29.10.2010 13:35
Moje zkušenost je taková,že jsem se s hochem domluvil na terárkách,na ceně a na datu odebrání.Nic z toho se neuskutečnilo,poněváč nebyl ve smluvenou dobu doma a jelikož byla cesta kolem,tak ani žádná ztráta finanční.Platím až když mám co jsem chtěl a jsem zpokojen.Taktéž ani já nevyžeduju žádnou zálohu na cokoli,vono se pak blbě vrací.Takže tak.

Rád bych věděl kdy a kdo se na takhle domlouval, pod vaší přezdívkou si nikoho nevybavím a ani si nepamatuju, že bych něco takhle řešil, kdyžtam mě vyveďte z omylu přes SZ.

lihovar1 [188.92.11.xxx], 31.10.2010 14:22
Mám stejné zkušenosti jako Filip, zaplatil jsem nemalou částku dopředu převodem na jeho účet, pak poslal jakési nepodařené fotky a ustavičně měnil datum dodávky terárií, když mě přešla trpělivost, chtěl jsem aby mě peníze vrátil na účet, tisíce výmluv a skutek utek. Klidně se připojím k trestnímu oznámení, veškerou dokumentaci e-mail mám uloženou i jeho podařené číslo účtu. Moje zkušenosti jsou staré od 26.9 kdy jsem učinil objednávku.

Teraria mám hotová již nějaký týden v garáži, na což jsem Vás uporňoval a posílál vám i fotky.
[http://img577.imageshack.us/img577/7595/dsc00853.j  pg]

Nikihfh [109.80.70.xxx], 01.11.2010 21:10
Mám stejný problém,objednané terárium a peníze poslané a terárium nikde.Taky bych se ráda přidala k nějakému tomu trestnímu oznámení.Jsem vážně dost naštvaná..Dokumentaci v emailech mám také.Objednávku jsem učinila minulý týden a mělo přijít v sobotu,pak v pondělí a dneska mi napsal,že ani zítra nedojede,páč se mu narodil syn.Nevím co s tím.
Havlíková Nikola

Paní Havlíková byla seznámena stím, kdy bude terarium odesláno, dostala screen objednavkove listu se všemi udaji a terarko ji bylo odeslano, tudiž netuším proč se zde projevuje.
[http://img825.imageshack.us/img825/6898/dsc00852v.  jpg]

Myslím, že kontakt na mě není problém sehnat, tak pokud má někdo nějaká problém tak mě kontaktujte osobně.

No a ještě vyjádření k tomu podnikání na černo. A nechci slyšet nějaké: "Já toho dělám málo a proto nebudu platit daně, sociálku a zdravotní jako vy ostatní" Podnikání bez živnostenského oprávnění je trestným činem Neoprávněné podnikání. A kdyby bylo u Drápala první že?...

No a ještě vyjádření k tomu podnikání na černo. A nechci slyšet...

A co je ti sakra do toho??? Jsi snad finanční úřad? Ať si Drápal dělá co chce a jak chce, tebe se to myslím vůbec netýká. Když se ti něco nezdá podej podnět úřadům a netahej to na zdejší diskusi. Je mi jasné, že ty veškeré příjmy mimo hlavní zaměstnání samozřejmě dokládáš a posléze daníš :-D

Na člověka s údajným (alespoň částečným) právním vzděláním dost ubohá výmluva. Aby zaměstnanec (o čemž pochybuji), který sám "podniká" a sám vyrábí a distribuuje pod svým vlastním jménem terária někde v garáží, danil a přiznával toto zboží za akciovku, v které je pouhým zaměstnancem? Pokus o vtip? Rád bych viděl doklady, které k teráriím pochopitelně dle zákona musí dodávat. Jak by jinak kupující mohl dát své výdaje do daňového přiznání a jak by u takového terária mohl uplatňovat reklamaci, která je jak Drápal určitě ví, 24 měsíců. Je jasné, že Drápal žádné doklady nedodává, na zákony kašle a vesele okrádá na koho příjde. Pamatuji si výmluvu Drápala na ifauně, kde psal, že toho dělá málo, a nedosahuje to ani 20.000Kč. Najednou je tady jen okradených za větší sumu, tak je na světě nová výmluva, ovšem trapnější než ta první.
AD Uroboros: Až začneš podnikat, což jistě neděláš (když už si tedy tykáme) a zjistíš co všechno musíš státu platit - zdravotní, sociálku, daně atd. a pak přijde podobný fracek, který neplatí nic a ještě na jeho podnikání přispíváme mi všichni, někteří okradení dokonce více, pak budeš sakra upozorňovat na tohoto člověka. Navíc toto téma je právě o člověku jménem Drápal a jeho protiprávním jednání, takže sem patří přesně to, co jsem napsal. Co jiného je protiprávní jednání než opakované páchání trestného činu. Je dobré upozornit potencionální zákazníky, že mohou být okradeni, což napsal Filip a další a také aby předem věděli, že objednáním podporují páchání trestné činnosti, což jsem doplnil já. Přitom je profesionálů, kteří nemají tak špatnou pověst a plní řádně své povinnosti, spousta.
Jen takové drobnost: O jakou akciovku se vlastně jedná? Zajímá mě předmět podnikání.

K Teraguru se vyjadřuji naposledy, tak prosím nemazat
Psal jste, že kam šlápnu dva roky nic neroste, naštestí to není až tak pravda už pár dnů mám zdravého kluka :)
Pokud máte akcie v trezoru a v orgánech sedí vaší kamarádi a příbuzní de ledacos, to jistě víte (podle toho jak se vyjadřujete k Uroborosovi jste jistě zběhlí velkopodnikatel). Teraria s vše okolo tera zvířat dělám pro zábavu a rozhodně mě to nežíví. A jelikož mi všichni přispívají na podnikání ja říkáte,můžu si bydlet v žebráckém domečku..[http://img135.imageshack.us/img135/5862/0511201000 2.jpg]

Jsem zvědav jak bude Drápal vyprávět na Policii, že nepodniká na černo, protože jim ukáže fotku jakéhosi baráku a že ho to neživí, protože má nějaké papíry kdesi v bance. Že má kamarády v nějaké akciovce a nějak to s nima vždy udělá. Existuje živnostenský rejstřík, kde musí každý kdo se živí pravidelnou činností za úplatu, pokud není zaměstnancem figurovat. Pokud nefiguruje, je to podvodník. Drápal má pokaždé jinou výmluvu, jisté je, že podniká na černo a dotujeme ho všichni.
Boháč Drápal? Kolikrát Drápal na ifauně žebral odvoz z Brna na burzu do Prahy? Kdo ho zná, někdy mu dlužil v době, kdy ještě neměl strach a jezdil například na burzu do Brna a slyšel výmluvy typu "já řeknu mamce aby mi tu pětistovku pro tebe půjčila, ale teď opravdu nemám" ví o těchto řečech své. Drápal s kamarády v radě akciové společnosti :-D S kým si asi myslí, že se tady baví?

V podstatě mi do toho nic není, jsem jen nezaujatý pozorovatel. Naštěstí si terárka dělám sám. Ale zdá se mi, že těch problémových "kauz" je na jednoho člověka, kterej vyrábí pár terárek někde doma v garáži celkem dost. I to, že problémy řešíš až když o tobě někdo píše veřejně, svědčí o jisté neserióznosti. Takový terárko z OSB desek vyrobíš za odpoledne (když budeš dělat hodně pomalu). Myslím, že když třeba nestíháš, je jednoduchý se se zákazníkem dohodnout. Týden počká každej rozumnej člověk a dýl to snad ani trvat nemůže. Jinak vybírat zálohy a objednanej výrobek dodat (nebo vrátit prachy) až po takovýmhle nátlaku je prasárna a takový "podnikavci" by měli skončit.....
A to, že se oháníš tím, že pard jsi vrátil peníze již minulý rok svědčí jen o tom, že tyhle problémy už jsou s tebou dlouho....

Pard jsem vrátil peníze, jelikož den po tom co terarko nedostala z duvodu, ze kolega mel cestu jinudy, zalozila zde vlakno,podala trestni oznameni a posilala me 20 smsek dene, ikdyz ji bylo nabidnuto, ze terarko dostane do par dnu, nebo si pro nej muze prijet a budou ji vraceny penize za cestu. Proto sem ji vratil penize a dal sni nechci mit nic spolecneho...
Pokud mam vyrobene terarka a ten kdo je objedna si to rozmysli, ze misto terarek chce penize tak stim ja nic neudelam.

Takže za mě.Reagoval jsem na tvůj inzerát,objednal jsem si tři terárka za slušnou cenu,celoskleněný,vyfocený.Domluvili jsme se,já se dostavil,tys nebyl doma,telefon jsi nebral,my odjely.Cesta byla kolem a tak mi nevznikla žádná ,,šáde''.Bylo to někdy vloni a u mě konec.Jen pozbytí důvěry.Jen pro zajímavost to bylo 100X50X50cm,celosklo za 1000Kčs.Howg

Zdravím ... Tak asi takhle : Nechci v tomhle vlákně vzbuzovat nějaké emoce a podobně .. Kdo má u drápa nějaké peníze atd. tak at mi napíše na mail ... Nechci aby se tu půlka poradny dohadovala kdo a proč má pravdu a podobně ...
Drap : nádhera,máš tři terárka ,to nic nemění na věci že si mi,když budu hodně skromný měsíc říkal že je už máš pro mě vyrobeně (všech 5ks) atd. ... Potom jsi psal že mi vrátíš peníze nebo že to ůdajně nějak vyřešíš se zbytkem terárek .. Na to jsem ti odepsal že chci vrátit peníze ,že si terárka dělám jinde (jelikož to bylo cca měsíc po dodací lhůtě) .. Odepsal si že jo ... Ted je to cca další měsíc a prašulky furt nikde,říkals že čekáš na vyplatu jak na "smilování" (měla být 15.11.2010) ,tak mě zajímá když ti ta výplata tedy furt nedošla z čeho žiješ ?? (Děkuji za odpověd´) ... V pořádku dále to řešit nehodlám,příští týden máš trestní oznámení na policii + si zajdu na živnostńák a finanční .. Pokud vrátíš peníze,tak není problém trestní oznámení stáhnout ... ;-) Fakt sorry ale tvé výmluvi jsou mě již k smíchu ... Když si vemu ,že jsi mi volal že terárka mi za hodinku dovezeš a pak si vypnul mobil a dělal "mrtvého brouka" ,tak se opravdu nedivím co tu o tobě píšou ... :)
-Ještě bych chtěl poprosit pokud by se našel někdo další kdo byl Drápem okdraden,tak at´ píše na můj mail .. Děkuji

PS: pokud´ chceš drápe peníze vrátit (jak si psal cca před týdnem),taks se ozvi na mail ...
Děkuji administrátorům,že to tu nezamkli ...
Dobrou noc

Žádný peníze mi nikdy nedošly,ale to je jedno,my se teď dáme dohromady,bude to částka min.za 10tis.a to už nebude odloženo jako přestupek!!Já mám málo peněz a 1500kč,co jsem ti poslala pro mě je dost,tak se nikdo nebude divit,že jsem psala 20 sms denně,i když teď už to budu řešit s Filipem přes ten živnostňák.A ono na tebe dojde,ty chudáčku.

Ty jsi profesionální lhář a u všech lidí to děláš přesně tak,jako u mě,lži,výmluvy a pak přestaneš odpovídat!Když teda tvrdíš,žes mi prachy poslal,napiš kam a kdy,měl bys to ve výpise z účtu mít.A já klidně poskytnu výpis z účtu,že tam nic takového není.

Zdar Filipe. Trestní oznámení stáhnout nemůžeš. Jakmile ho podáš a Státní zástupce nebo Policie rozhodne, že se skutečně jedná o jednání mající znaky tr. činu, tak se to stáhnout nedá. Jediný, kdo může tzv. stáhnout tr. oznámení, je osoba v pokolení přímém, která by jeho újmu pociťovala jako újmu vlastní.
Postup znáš, neváhej a zainteresuj státní orgány, ony si s tím poradí. A teď nemluvím jen o Policii nebo Státním zastupitelství.;-)

Nechápete proč se vyjadřuji??Třeba proto,že na objednávce to mělo být dodáno 6.11 a to bylo v sobotu a popravdě mi žádné terárium nikdo nedovezl a když jsem volala,tak mi nebyl zvedám telefon.Jak se vy vůbec můžete tady vyjadřovat potom,co jste mi poslal nějaký screen totálního blábolu??Nechápu proč jste se vůbec obtěžoval,když terárium přijít asi nikdy nemělo.Seděla jsem v sobotu doma jak totální magor.Nebo mi snad chcete tvrdit??Že dovozc cestou někde umřel??

Sakra a kde to terárium teda je??Se asi cestou někde ztratilo ne??Jak sem vůbec můžete dát fotku a ještě mě napadnout,že tady vlastně píšu blbosti.Jste šmejd a lhář,že jsem to vážně ještě neviděla.
Havlíková Nikola