Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon a napuchnutie ...helpppp

dobry den prajem ,chcem sa opytat dostala som 3 tyzdne dozadu 2 malych chameleonov parik,lenze pocase tomu jednemu ako keby napuchol krk ma tam taky previsnuty limec okolo krku ..neviem ako to mam opisat,akoze zerie aj pije vodu to je ok len nekedy ked naneho pozeram ako keby sa dusil bo stale otvara papulku ...vcera ked otvaral pusu ako keby som videla tykadla cvrcka nemoze to byt tym ze zozral vedsieho cvrcka?bojim sa mu nejak nasilu otvarat papulku bo je dost malicky a veterinarovi idem az vo stvrtok lebo unas v meste nieje veterinar na plazy a tento je tam az vo stvrtok bojim sa oneho aby nezahynul.a ma to napuchnute od stredy minuleho tyzdna myslela som ze mu to prejde,lebo niekedy sa vedia tak nafucat jaze to je len tym ... lenze stale to ma take ...je to ten nalavo ako ma bradu tak to ma take napuchnute ja neviem akoto mam opisat snad to uvdite apson trosku natej foto

takze vcera som bola u veterinara povedal ze to ma zapal dal mi inekciu s antibiltikami ktoru musim vpichovat do cvcrka a dat mu ju ze by to malo prejst do 2 tyzdnov ale najhorsie je to ze ten cvcok ked mu vpichnem ten liek tak on potom zachvilu umre a neviem ako mu to mam davat skusala som aj s pinzetou pred papulkou ale nejak to nechce zrat ked sa to nehybe ....dufam ze bude ok sice neviem ako mu to budem davat :)

no takze uz som jej skusala dat cvrckov vzdy mi akoze uhinuli ked som im dala tu davku tak som jej behala s pinzetou a stym cvrckom pri papulke a nic vo stvrtok sm eboli utoho veterinara a este odvtedy nejedla a to je uz utorok neviem asi to bude tym ze sa zvliekala cela uz sice len chvost ale bola aj taka agresivna ked sa supala...lenze teraz uz ma len chvost co sa jej supe a neviem preco nechce zrat.dneska som jej tam supla cvrcka nadopovaneho a nic a cvcrok zazrakom est eaj zil behal tam len naneho pozerala a nic nezjedla ho ..kolko vydrzi taky chameleon nejest ?inak tie oci uz ma trosku lepsie ...ale tenlimec okolo krka ma stale a od stvrtka neziedla este ani jedneho cvcrka styma antibiltikama neviem co mam snou robit