Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Může samička naklást vejce i když nebyla připuštěná?

Dobrý den,
mám zásadní a možná pro někoho vtipný dotaz. Mám samičku chamíka, je jí něco málo přes rok.
Může naklást vejce i když jsem jí nenechala připustit k samci?
Protože začala hrabat v terárku a přestala jíst, barvu měla pořád světle zelenou s oranžovými flíčky.
Asi po 3 dnech začal jíst normálně, ale pořád hrabala, asi po týdnu i přestala hrabat. Ale zase asi před 3 dny změnila barvu, je tmavě zelená až do hněda a žere o dost málo ( cca 4 cvrčky, ovoce ano ) a začala zase hrabat. Vejce viditelná na bříšku vůbec nejsou. Foto je pořízené asi před 10 dny, kdy měla ještě světle zelenou barvu.
Tak nevím, co se to s ní děje, prosím o radu.
díky

loading...

Dobrý den,prvně si něco o zvířeti přečtěte a potom si ho pořizujte..Místo samice jste si měl pořídit samce,tohle by se vám nestalo...Kupte si knížku o chamíkách stojí cca 130Kč,dozvíte se v ní vše např. (že samice může mít falešnou snůšku a td.)..Toť vše..

Myslím, že důvod chování bude jiný než gravidita.Řeší se to tu dlouho, musela by být už vykladená. Jestli na ní najsou znát vajíčka, myslím, že gravidní neni, jak už jsem psala několikrát. Může jí něco v terárku vadit nebo v jeho okolí, nezměnilo se něco? Kolikrát stačí malá změna v pokoji.

To je vyprdnout sice nemusela, ale muselo by to na ní být vidět! Pokud tedy v sobě nemá jedno nebo o málo víc vajec. Já fakt nevím, mě se ikdy nestalo, aby neoplozená samička snesla vejce ani jsem neměla zmiňovanou "planou" snůšku. Ale určitě to je možné.

Moje samička poprvé byla gravitní v 5 měsíci života, trvalo to dohromady 20 dní...přesně na Mikuláše a na Vánoce rodila 27 vajíček.Teď ale nevím kdy jet na dovču, aby se mi chuděry malé nenarodili když tu nebudem...lítáme většinou v květnu, tak to musím asi nechat až na září...