Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš Královský - svlek

Zdravím, mam trochu problém. Ve čtvrtek se mi had začal svlekat. Had svlekl jen 1/4 těla a dale nepokračuje. Poté co jsem se obratil na znamého kerý chová krajty, řekl že ho mam nechat být že svlek trva nekdy i týden. mam však strach že je něco špatne. všude se piše že se had zpravidla svlekne behem dne. někde jsem se dočetl že by se měl vložit do nadoby s vlhkým froté ručnikem a někde že do vlahe vody a pote mu z svlečky pomoc. Bojím se že je pozdě, nebo že se mi to nepovede. Hadovi jsou cca 2 měsíce a měří 60cm. Prosím poradte co dál.

Těch 60-65% je pro mladého hada ideální, ale v období svlékání bych vlhkost vyhnal určitě o dost výše. Pokud se had špatně svlékne i tak, může mít jiný problém, ale nechci strašit. Myslím si, že to bude suchem no. Jinak jak už bylo psáno - nádoba s vodou pomůže. Není to žádný vážný zákrok.

Hlavně opatrně, aby se to někde nezatrhlo. pokud by přesto svlečka zůstala někde viset a nešla by odmočit, což se teda běžně nestává (většinou u hodně dlouho nevysvlíkaných zvířat třeba po importu), tak přidat do vody kapku slunečnicového nebo olivového oleje a ono se to pustí.

no tak pokud ho jenom máčíte, tak to je většinou málo, chce ho to fakt zavřít do nějakýho boxu s vrstvičkou vody, dejte tam i trochou toho oleje a nechat ho tam pořádně odmočit. Dáváním do vody a z vody ho akorát stresujete. Pokud nemáte do čeho ho zavřít, tak ho dejte do mokrého plátěného pytle a pytel pověste, aby se v něm had zbytečně nedusil.