Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svlek

hada se mi nepodařilo ani po koupeli ve vlažné vodě i s olejem dosvléknout. zitra budu volat veterinaři zda nebude vědět co a jak. Prosím mužete mi řict nekdo zda se neco stane když se had nedosvleče? Dosvlekne starou kuži při dalším vsleku? nebo musí bezpodmínečně kuži dosvléct? Děkuji za odpovědi

Pokud na něm zůstanou zbytky staré kůže, bude mít s největší pravděpodobností na těch samých místech problémy se svlekem i příště. Pokud není had agresivní, tak to zkus ještě jednou... Nejlépe, jak už tu kdosi psal, namoč ručník nebo utěrku, a vykoupaného hada do ní zabal a nech ho z ní vylézat tak, že budeš jeho tělo mírně tisknout rukou přes ten ručník. Kde všude mu stará kůže zůstala?

ja to delam tak ze hada dam je-li maly do ridke ponozky na nejaky podnos aby tam zustala alespon nejaka voda pochpitelne vlazna je-li vetsi do pytle s ridkou latkou,aby mohl dychat a vse zaliji vlaznou vodou do vyse 1 cm a pak jej obracim aby byla voda stale i nad nim kdyz se snazi vylest sam se svlekne jinak se mu musi asi za 15 min.pomoci tot vse . jinymi slovy, aby byl aspon 15 min.v mokrem pytly chao