Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plíseň

ahoj, mám v teráriu vysokou vzdušnou vlhkost, měla jsem tam pařez ten mi začal plesnivět, tak jsem tam dala bambus a ten ma taky už ušlechtiloou plíseň. Jak tohle resite vy?

loading...

Zdravím, nechci zakládat nové vlákno, ale chtěl bych se zeptat. Vyrobil jsem a zařídil phelsumce nové terárium a na dno jsem jí dal lignocel s pískem 1:1 a asi jsem ho udělal moc vlhký a dal jsem jí tam bambus. Ten ale začíná odspodu plesnivět, to znamená že ho musím vyndat očistit a vysušit, a odstranit a plísní postižený substrát, že ano? Ale ještě mě napadl takový nápad abych tam mohl dát bambus zpět, jak ho mám odspodu odizolovat aby nezačal zase plesnivět než substrát jěště trochu poschne, nevím jestli to není uplně blbý nápad ale něšly by konce třeba omotat izolepou??

Jinak terárium je 30x30x40 a je vyhříváno 14W úspornou žárovkou.
[http://tera.poradna.net/file/view/10727-dscn2459-j pg]

Izolepa podle mě není dobrý nápad - jednak by stejně ve vlhku dlouho nevydržela a navíc se na ni mohou nalepit zvířata, případně hmyz a zvířata ho sežerou i s izolepou...

Podložit kamenem, nebo uříznout dno kelímku od jogurtu v dostatečné výšce nad substrát a bambus strčit do něj. Ale pozor na ostré hrany. :-)

Ked krmis iba octomilkami, tak tam daj nasponovanu puncochu. Ale ak davas aj cvrcky, tak ti ju prehryzu.
A cez sietku z okami 1x1mm ti octomilky len tak neutecu. Kym som nerozbil terarko na male lugubrisy, tiez som tam mal vetranie robene prave s takou sietkou a nikdy som nezaznamenal ziaden utek. Jedine, ze mas super mikro octomilky;-)

No já mám klasický octomilky, mají tak 2mm bez křídel a 3 s křídly a zkoušel jsem to a prolezou tím pletivem 1x1mm jako nic:-) leda me napadlo to pletivo jakoby roztáhnout tak že ze čtverečků vniknou takový kosočtverce kterými by neprolezli, jinak krmím octomilkami aji malými cvrčky, a až vyrostou tak snad aji zrnokazy kteří se mně momentálně bezúčelně množí a chcípou a nechcou je žrát ani lugubrisové a to už jsou podle mě dost velcí, vždycky za nimi jen běhají a když je doženou tak je maximálně olíznou.
Tohle to mám jako větrání teď, ani ty octomilky tím neprolezou, ale nevím jestli bude aji příště až budu zas dělat další terárium.
[http://tera.poradna.net/file/view/10730-fotografie 0480-jpg]

Dobrý den, nezlobte se že zase otravuju, ale chtěl bych se zeptat čím to je že mi pořád plesniví bambus v teráriu na fotce?? už jsem ho podložil kamenem aby neležel v substrátu a poté i umyl v roztoku hypermangánu a vysušil fénem. Jenže po vrácení do terária plesniví zase, pořád ty stejné konce, ikdyž už jsem kousek odřezal, nebo myslíte že už je na vyhození úplně? Stéká po něm bohužel voda při rosení, ale nerosím nějak přehnaně. A nebo myslíte že je špatné větrání, mně přijde docela dostatečné(15x30 viz fotka).
Děkuji předem za odpovědi.