Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodní želva-boule na končetinách

Dobrý den,prosím o radu : máme 21let starého samečka vodní želvy.Asi týden má na končetinách,přesně v místech,odkud vycházejí končetiny zpod krunýře světlé,měkké,jakoby vzduchem vyplněné boule.RTG neprokázal písek ani kameny v ledvinách,lékař nasadil antibiotika.Vypadá to však,že léčba je neúčinná,želva dál nepřijímá potravu,je apatická,téměř se nepohybuje.Máme ji udržovat na suchu,v teple,svítíme na ni lampou.Nemáte někdo zkušenosti s takovým problémem,prosím?Děkuji za jakoukoliv radu,Jiřina

hmmm, nevypada to uplne pekne. Krome tech "bouli" ma zvire i dost deformovany krunyr (neni mekky?). Pokud by poruchu ledvin neodhalilo rtg, mozna by pomohlo zamerit se na biochemii krve. Tohle opravdu vypada na nejaky tezky hormonalni nebo metabolicky rozvrat...
Bylo tam podezreni i na nejaky zanet, ze veterinar nasadil atb?

Řekl bych renální kolaps. Pod rentgenem by byl vidět jedině písek nebo ledvinový kámen, ale to není nutná podmínka. Krunýř je deformovaný, ale viděl jsem i horší. Je ale docela dobře možné a pravděpodobné, že při nevhodné životosprávě je těch 20 let tak akorát maximum dožití...

Tvrdý ten krunýř možná je, ale rozhodně taky tvarově deformovaný. Tomu se říká taky kompenzovaná rachitida, kdy nenormální tvar vytvrdne třeba díky později dodanému vápníku. Na co Baytril? Tam byla identifikována nějaká bakteriální infekce citlivá na enrofloxacin? Poškození jater i ledvin je možné obojí, pokud se nenajde v krvi nic, mohlo by to taky znamenat, že tam už nejsou funkční buňky jater, jejichž rozpadem by se objevila třeba Alaninaminotransferáza (ALT), Aspartátaminotransferáza (AST), na postižení ledvin se zpravidla myslí, když se v krvi marně hledají markery postižení jater. U obou orgánů může dojít k úplnému selhání a zvíře může následně umírat ještě několik dní.

Výsledky rozboru krve prokázaly,že v krvi Peggy chybí bílkoviny a má vysoký obsah kyseliny močové a že se jedná o onemocnění jater a ledvin.Máme do ní dostat co nejvíc vody,aby se nemocné orgány propláchly.Seženeme jiného lékaře.Od začátku léčby mi připadalo nepřirozené udržovat vodní želvu na suchu-včera jsem jí napustila vanu vlažné vody a ona začala vrtět ocáskem a chodit!A pila!!!