Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ..omlouvám,posílám znovu svou prosbu o radu ohledně naší nemocné želvičky-s fotografiemi problému

Dobrý den,prosím o radu : máme 21let starého samečka vodní želvy.Asi týden má na končetinách,přesně v místech,odkud vycházejí končetiny zpod krunýře světlé,měkké,jakoby vzduchem vyplněné boule.RTG neprokázal písek ani kameny v ledvinách,lékař nasadil antibiotika.Vypadá to však,že léčba je neúčinná,želva dál nepřijímá potravu,je apatická,téměř se nepohybuje.Máme ji udržovat na suchu,v teple,svítíme na ni lampou.Nemáte někdo zkušenosti s takovým problémem,prosím?Děkuji za jakoukoliv radu,Jiřina

souhlasím s Petr60zelv selhání ledvin, na RTG snímku funkčnost nepoznáš, to by chtělo biochemický profil krve, záleží jetli chceš do toho investovat. Jinak pokud ATB nezabírají není to infekčního původu, všechny ATB jsou do jisté míry pro terarijní zvířata nefrotoxická ( toxická na ledviny)