Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skinny morče - výhřez střeva?

Prosím o radu. Týden mám samičku skinny morčete, je velmi drobná, když jsme ji dovezli, vážila 175g, nyní váží 200g. Dnes jsem si všimla, že z ní visí něco červeného, při bližší prohlídce jsem usoudila, že se jedná o střevo - viz foto. Opláchla jsem ho ve vlažné vodě, natřela infadolanem a opatrně zamáčkla zpět. Morče jsem přemístila na papírové kapesníky do faunaboxu. Jakou myslíte, že má šanci na přežití a zda podstoupit léčbu u veterináře?
Děkuji

no samička byla opravdu maličká, buď špatně čtu nebo a ani jedna tazatelka nepíše věk morčete, každopádně s skinny je vždy problém, jsou mnohem choulostivější a náchylnější než běžná morčata, což si mnoho lidi při pořizování neuvědomí. Taktéž při porodech je více úmrtí jak samiček tak mláďat, nicméně takto drobnou a totálně mimo kondici samičku nakrýt byla obrovská chyba a nezodpovědnost,troufám si tvrdit, že to nemohlo jinak dopadnout....já dávám mláďata až když překročí 250g spíše 300g a na porod je to rzhodně málo jak věk tak váha :-(

Prosím, aby nedošlo k nedorozumění. Samičku jsem poprvé nechávala připustit, když byla v opravdu dobré kondici. Měla tři zdravá mláďata, všechna měla porodní váhu přes 90 g a při odstavu přes 250g. Samička zemřela až při druhém porodu, kdy měla v sobě 5 mláďat, tři se narodila zdravá, jedno bylo slepé a jedno mrtvé. To mrtvé bylo hodně velké. Tazatelce jsem odpovídala na dotaz ohledně výhřezu střeva, ke kterému došlo r. 2010.