Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topný kámen

Zdravím,
mám takový dotaz ohledně topného kamene pro hada: Když se zapojeného kamene dotknu, tak citím jemné brnění, jako by do mě při dotyku lehounce procházel proud, tak mám strach jestli to hadovi neublíží.
Takže dát kámen pryč a pořídit nový nebo je to normální? Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

topný kámen se použít dá, ale ne každý a ne u všech hadů. Pro menší zemní druhy jsou ale použitelné, v kombinaci se světlem. Já je u hadů měla taky, ale ne každý kámen je použitelný. Některé příliš pálí, což samozřejmě nesmí. Já než dám kámen do terárka tak ho nechám 3 dny na "zkušební provoz" a průbežně ho osahávám na všech místech :-D, než je dám ke zvířatům. Na kameni musíš normálně udržet položenou ruku libovolně dlouho, nesmí na něm nikde vznikat horká pálící místa. Pokud kámen brní, tak asi probíjí, což je samože chyba, takže by byla na místě reklamace. Ony se někdy prodavačky ve zverexech děsně diví, když tam člověk přijde s reklamací a říkají "ale dyť to je pro zvířátka, to musí být bezpečný" ale opak je pravdou, chce to se nenechat odbýt a všechno dobře ozkoušet, než se to dá ke zvířatům.

Nedej na pocity a reklamuj to. Jde totiž o život jak tobě, tak hadovi. Co se asi stane, až se kámen namočí? Co asi, až začne probíjet více? Je to elektrické zařízení používané navíc v náročných podmínkách, tak k tomu také tak přistupuj. Každý má jiný odpor pokožky, tak brnění někdo nemusí cítit.