Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte prosím s chovom žabiek

Zdravím Vás, s chovom žabiek som úplny začiatočník, tak by som sa chcel poradiť, aký druh je pre začiatočníka vhodný, taktiež na chov ale aj odchov. Hlavne ma zaujíma, aká je pri niektorých druhoch intenita kvákania, lebo bývam na byte a myslím že keby je veľká, mohol by som mať problém.

Mám možnosť zaobstarať si tieto žabky:
Agalychnis callidryas
Hyla cinerea
Phrynohyas resinifictrix
Litoria caerulea

Možno aj nejaké žabky z rodu Dendrobates.

Terárium mám o rozmeroch 90x45x60cm(dxsxv). Už je skoro kompletné. Je plne zarastené živými rastlinami. Konáre sú v celom teráriu až po vrch, dokúpená fontána a hmlovač, nejaké špeciálne led lampy. Už mi chýba iba akú vodnú plochu mám na spodku zvoliť, resp. to asi záleží aj od druhu čo bude terárium obývať.
Mimo vodnej plochy na spodku by som chcel nasadiť mach, je to vhodné? Dá sa niekde kúpiť? Prípadne môžem ísť na prechádzku do lesa a priniesť taký? Ak áno, ako ho mám očístiť, dezinfikovať?

Ďakujem za každú odpoveď vopred

Hej to jsou informativně kvalitní stránky, původně jsem chtěl napsat me PS, ale přečtením článku z odkazu jsem dostal většinu odpovědí. Mám násadu racophorusek a zatím tak trochu tápu jak se usadit, aby mi prosperovali. Mám žabky poprvé... udělat jsem terárko s oblázky zalitými vodou ale kde nebyla voda, tam zalejzali cvrci a žabky mi hubly.Vodní plochu jsem tam měl taky, ale docela psycho, cvrci, co se neschovali se utopili :)
Včera jsem žabky přendal do faunaboxu na vlhčený ubrousky s větví a cvrky berou jedna radost. Musím terárko překopat na molitan, akorát řeším jestli umělý kytky, nebo živý (jenže abych udržel živý kytky, tak tam zase musím dát UVčko... ).

Beru tě za slovo, zkusím tam dát 18W Bioluxku. Terárko má rozměr 65x70x40cm. Dám tam jednu trubku a uvidíme ;-)

Žádný orchideje tam dát nechci, přemýšlel jsem nad něčím s pevnými listy, co dobře jde i v méně příznivých podmínkách - např. voděnka.

Terárko chci celkově jako hygienické a snadno čistitelné. Na dno molitan, nějaký větve a pár kytek.