Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opět krajta - hniloba?

Ahoj, pred casem jsem tu mel dotaz, kdyz jsem privezl krajtuli z burzy a zadna reakce. Nyni je vsechno zas jinak. Po terarku se donedavna plazila, vse ok. Pred tydnem zacala byt nejaka trochu agresivni, porad v ukrytu, uz ani v noci neleze. Dneska jsem krmil, pohoda, obe mysi v okamziku sezrany, ale ma ze spodni strany hlavy u cumaku takovy hnedy flek a cumak jako kdyby odreny. Vypada to, jako kdyby mela cumak od pilin, jenze ja mam stepky. Zkusim sem hodit fotky, zatim ji po zrani nebudu rusit. Ale nelibi se mi to, muze to byt porad dokola zminovana hniloba tlamy?

hoďte sem ty fotky, takhle těžko posoudit, když to člověk nevidí. Hniloba se v počátečním stadiu z venčí rozpoznává špatně (je uvnitř tlamky, ne na povrchu), pokud tam je nějaké malé ložisko. Had většinou "přežvykuje" držkou, může mít kolem rtů mírný šlem. JaK to postupuje, tak mu natéká sliznice v hubě a začnou se mu rozjíždět rty od sebe, má jakoby pootevřenou tlamu s viditelnou sliznicí. V počátečním stadiu většinou hadi normáně žerou (pokud ta hniloba není jeden ze symptomů nějakých dalších potíží, ale třeba jenom po tom, co si had omylem kousl do pinzety), pozdějc přestávají. Pokud na to máte podezření, tak ji nechte pár dní oddechnout po krmení a pak jí koukněte do tlamky, hniloba v počátečním stádiu vypadá jako malé žlutobílé kousky sýra v tkáni. Co se týče té agresivity- tam může být příčin víc, had může jít třeba do svleku, řada hadů žere i před svlekem, než se zakalí nebo těsně po odkalení, než se svlékne.