Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zácpa užovky červené

Ahoj,moje užovka má nejspíš zácpu,na prdeli má hnědou bouli a s ocasem nemůže hýbat,jen ho za sebou táhne,nevíte co ji dát do tlamičky na to,aby se vysrala,doufám teda,že je to ta zácpa,veterinář co se vyzná v hadech v okolí není.. Prosím poraďte,díky.

a co sem takhle dát fotku? takhle podle popisu to vypadá jako zhmožděnina a výron, možná poškození páteře, ale to jsou pořád akorát dohady. Byl jste s ní po tom úraze u veterináře? Pokud u vás není odborník na plazy, tak aspoň někdo, kdo dělá malá zvířata, i obyč. veterinář by aspoň poznal rozsah poškození, když už by nevěděl co s tím. ikdyž s poškozenou páteří se toho moc dělat nedá.

no tak na tom fotu je vidět zhola prd, ale vypadá to ošklivě. Bude tam asi dost velké pohmoždění a v důsledku toho možná i neschopnost defekace, ale na to žádné "do tlamičky" nezabere. Svléct se mohou i hadi s přeraženými zády, v závislosti na tom, kde je místo poškození a když to je takhle vzadu, tzn před žádným životně důležitým orgánem, tak s tím had může žít i nějakou dobu. Píchněte ji špendlíkem do ocasu, pokud bude reagovat, tak asi výrazněji poškozenou páteř nemá. Pokud se jí před kloakou městná trus, tak ho to bude chtít změkčit olejem a opatrně vymasírovat, ale to ať udělá vetrinář. Stejně by toho hada měl vidět, a pokud vám na tom hadovi záleží tak s tím moc neotálejte, pro to zvíře to musí být dost nepříjemná záležitost.

1) Zácpa (alespoň ne max. 2 týdny trvající) nezpůsobí necitlivost ocasu a zadní části těla.

Je to už 2 týdny od toho úrazu a kdyby měla něco s páteří tak se snad bezproblémově nesvlíkne a už je dávno mrtvá ne?

2) Svléknout se zvládne klidně i had zcela ochrnutý na zadní 2/3 těla, protože stačí, když svlékne první třetinu a zbytek už se jen "dotáhne" za nejbližší místo, kde se svlečka zachytí. Takže bezproblémový svlek nijak nesouvisí s vaším probémem.

jj přejel,ale nebylo to takové a teď ji tam narostla ještě větší boule a ted je už hnědá dokonce,ale svlek v klidu...

3) Mně spíše přijde, že se snažíte odvést pozornost od toho přejetí křeslem, na které kdyby se Melda náhodou nezeptal (já jsem si původně myslel, že si tou otázkou jen dělá srandu), tak nám ten "detail" zřejmě ani nesdělíte. Hnědá boule může být velmi pravděpodobně hematom, ve kterém už vzhledem k těm dvou týdnům mohou probíhat i další nepěkné procesy, nemusel se vytvořit hned po tom úrazu, klidně to mohlo trvat i pár dní. Ta údajná zácpa (pokud ji fakt má) může být důsledkem toho přejetí. Takže nic jiného než návštěva veterináře ten problém asi nevyřeší.

jo tak vy jste po víc jak měsíci nenašel veterináře a není vám jedno, co jí je??:!: Mně osobně přijde, že si tady z toho akorát děláte (_°_) Chudák had. Pokud pořád ještě žije, tak to možná nebylo tak hrozné, jak to vypadalo, nicméně vy byste se měl nad svým přístupem zamyslet a raději zůstat u mončičáků a tamagoči, a netrápit živá zvířata svojí nezodpovědností.