Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimovanie boa?

Zdravim, v knihe som sa nikde nedocitala ze by boa mala zimovat ale v predajni mi povedali ze im treba na cca 2 mesiace v zime vypnut svietenie a nekrmit. je to pravda? mam polrocnu bou, nie je nejako vykrmena nerada by som to robila hned prvy rok... Vdaka!

Boa constrictor nezimuje. Cez zimu možno teploty troška znížiť ale nič dramatické, stále v noci cez 20°C a cez deň normálne vyhrievať - väčšinou sa to praktikuje kôli väčšej chuti k páreniu, inak kľudne celý rok chovať v rovnakých teplotách.

může se na zimu snížit teplota o pár °C a pohrát si s vlhkostí, s délkou dne je to zbytečné. Hrozna jsou z oblastí, kde se délka dne a noci mění uplně minimálně. Záleží na podruzích, některé žijí v místech, kde to kolísání teplot v průběhu roku není nijak výrazné, a naopak třeba occidentálise jsme nacházeli v místech, kde to v zimě klesá v noci i k nule a přez den tam je 18-24°C.

jenže to jsou věci, které Tobě s malým mládětem "hroznýše domácího" můžou být srdečně jedno, u těchhle hrozen je zbytečné a naopak nežádoucí cokoliv vymýšlet. Když máš jednoho prcka coby mazla, tak ho prostě chovej celoročně stejně a vůbec to neřeš...