Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rákosnička kde koupit

Dobrý den.V září jsem koupila rákosničku žlutě tečkovanou-mládě.Pěkně prospívala,rostla,měnila barvu,dobře žrala(2-3 cvrčky posypané vit.denně),ráda se koupala-tak 2x denně.Vypadala naprosto v pořádku.Poslední dva dny byla apatická,nežrala,nekoupala se,zalézala a dnes jsem jí našla mrtvou.Žila sama v paludáriu s nejedovatými rostlinami a jezírkem-obden jsem měnila vodu(odstátá-převařená).Paludárium prostorné,vysoké,zemina-kokosové vlákno,v obýváku(pokojová teplota)-ne u okna ani topení.Parazity v trusu vidět neměla.Co jí mohlo být,že umřela?Kde koupit jinou rákosničku?Děkuji Renata(Jsem z Chebu a pro tamtu jsem jela až do Zlína.)

"Rákosnička žlutě tečkovaná"- nějaká Leptopeliska? Pokojová teplota- to je kolik přesně? 22-23°C? To je na ně dost málo. Ale proč přesně exla těžko říct, těch důvodů mohla mít hafo. Důvod by možná řekla tak pitva, a to ještě ne uplně na 100%.

kde sehnat jinou- nevím, jestli je teď v dohledné době někdo přivezl nebo přiveze, ale chce to sledovat importy. Takže sehnat od importéra nebo překupce, buď přímo u něj nebo na burze, odchovy zatím nějak nejsou. A zeptat se co to je za druh (ikdyž teda bývají občas špatně určené) a pokusit se dohledat na netu podmínky chovu.

Parazity v trusu vidět neměla.

pokud jste na trus nekoukala pod mikroskopem, tak jste ani zadne (resp. naprostou vetsinu z nich) videt nemohla.
Co se tyka chovu - zkuste radeji nejdrive nekterou ze zab, ktere se v cechach bezne odchovavaji (treba phrynohyas resinificrix), usetrite si naprostou vetsinu problemu s importy i zklamani z necekanych uhynu.

Tak záleží druh od druhu. Já měl rákosníky docela dlouho (vermiculatky) a ze šesti kusů padl 1 samec, než jsem je věnoval dál...ale tím ne že nesouhlasím:-)

Všem děkuji za odpovědi.Koupila jsem jí ve zverimexu ve Zlíně,asi za 250.-(proto myslím,že šlo o tuzemský odchov),našla jsem je na netu.Chtěla jsem rákosničku žilkovanou.V terárku bylo spoustu asi 2,5 cm žabek,tak jsem vzala tu největší a až ve vlaku zjistila,že vypadá jinak,sytě zelená s krásně žlutými puntíky.Jak rostla,měnila barvu do hněda.O žábách jsem nastudovala kde co a vybrala rákosničku právě pro její nenáročnost.Bohužel uhynula.Trus jsem pod mikroskopem nezkoumala,ale měla už tělo 5cm(od září),nebyla hubená,krásně žrala,ráda se koupala,kůže v pořádku,ani po úhynu na ní nebylo nic vidět,pitvu dělat nebudu.Teplota snad byla také v pořádku.Mám ještě hada-užovku červenou,letos mu bude 20 let,je trochu hubenej,ale žere docela dobře a svléká se.Doufala jsem,že nám žabka také vydrží dlouho.

Leptopelis vermiculatus doporučuju, odchovy se dají sehnat na burzách nebo stačí napsat inzerát na ifaunu. Nekvákají ani moc nahlas a jenom párkrát za noc....
Jestli jste ji měla dlouho při stejné teplotě, a po delší době jste spozorovala že se žabka chová divně a za několik dní chcípla, tak bych to na teplotu nesváděl.

Zdravím před lety jsem měl Chameleona a ten po roce také umřel. Přesně jak tady popisujete.
A pán který je chová nám zdělil varování před touto jistou zeminou (KOKOSOV0 VLAKNO)je to do terária asi nejlepší jenže když se toho nažerou tak jim to naboptná ve střevech a oni to nemůžou strávit!! Pozor na to!!