Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hrbolčeky na chrbte - Boa Constrictor

Zdravím, mám dvoch hadov boa constrictor , jeden mix samec 2 roky a samicu albinka 1,5 roka, samcovi sa na chrbte uz davnejsie objavili take hrbolceky, objavil som ich ked som ho hladil, má ich pocelom tele ale len na chrbte. Teraz neviem či to je niečo vážne alebo to súvisí z jeho rastom. Ono to nieje viditeľné, má to pod kožou po celom tele od krku až po chvost, zmenu správania som nezaregistroval, podmienky ma dobré, teplý aj studený kút má, krmím pravidelne , sem tam dam prestavku. Samica žije s nim v terarku, u nej som nič podobné nezhliadol.

Veľmi pekne ďakujem za pomoc.

Podobný problém se vyskytl i v mém chovu u jednoho mého zvířete. Po dvou svlecích tyto hrbolky zcela zmizely. Plíseň se projevuje spíše fleky než hrbolky. U těch hrbolků jsem pro jistotu snížil vlhkost, nevím, jestli to mělo nějaký vliv, ale opravdu to časem zmizelo a zatím se to neopakovalo, už je to aspoň rok. Stejně jako u tebe to mělo pouze jedno zvíře. Ve stejném teráriu mám dva boa.