Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brachypelma emilia

Zdravím!
Prosím o radu.
V neděli sem si dovezla emilku (brachypelma emilia)z tera burzy.Je to tak 1-2 svlek.Dostla včera i pidi cvrčka,a dnes ráno jsem ji našla jak si hrabe v rašelině, a odpoledne když sem došla z práce tak je zahrabaná na dně.Je to normální,nebo si myslí že je podzemní pavouk? :-D nebo může být něco špatně,malá vlhkost,zima??
Děkuji
Změna předmětu, původně: BRACHYPELMA EMILIA (MadMike)

super děkuju to sem potřebovala slyšet,jsem naprostý začátečník či spíš sem ho koupila jako dárek a musím ho přechovat do vánoc:-) celkem dost sem četla o tom ale vše je tak všeobecné.jako třeba vlhkost až 70% to je pro mě španělská vesnice jak to mám poznat krom vlhokoměru? mě tera chov nic neříká chovala sem a chovám savce ale o tera zvířatech moc nevím jen to co mám načtené...
Takže můžete mi říct jak často rosit aby ta vlhkost byla optimální?

Podle nějaké procentuální vlhkosti bych se vůbec neřídil, stačí to sem tam orosit, nesmí to nikdy úplně vyschnout a ani to nesmí být promočeny. Ve větším prostoru je dobré udržovat vlhkou a suchou část aby si sklípkan mohl vybrat, což se samozřejmě netýká pavouka ve filmovce.

No vlhkost je dost vysoka v pokoji sama o sobe, obvzlast kdyz jsou treba v byte rostliny. Aby se ti dobre dychalo pri spanku tak se hodi vlhkost kolem 60%. Ale opravdu staci jen par kapek vody do krabicky aby to na chvili ztmavlo a v pohode. Obvzlast emilka, ta zije na docela suchych lokalitach. Jinak jestli je to 1. svlek tak az tvoje emilka bude slavit pavouci plnoletost,tobe zacnou sedivet vlasy (nadsazka, ale opravdu rostou rychlosti slimaka se zlomenou nohou). A samozrejme pokud pavouk nema nejakej prirozenej ukryt typu rozpuleny kvetinac, kus kury apod. tak si vykope diru sam....ono neni zrovna cool kdyz: za a) nemam rad denni svetlo, obvzlast na pousti kde je pres ten den 40°C a za b) jsem tak barevnej ze me prvni ptak s bilou holi spatri pohybovat se volne po povrchu :)

No tak ted sem z toho vceklu zmatena..jeden rika z staci par kapek vody druhy ze zas snesou hodne vlhkosti..no sme u toho kazdy ma jiny nazor zkusenosti...a co ja chudak nevedoma si z toho mam vybrat:-D..Ale tak snad se ji dari dobre...Jinak v prepravce ma kokosový orech ale stejne se zahrabava..no kdyz ji to bavi ja ji to brat nebudu:-)
No k tomu pohybovani sem cetla ze se vcelku pohybuji po ubykaci a jsou hodne videt i pres den..ale to je jedno ze jo...
No rikali ze dospivani je hoodne zdlouhave,ze nez se dockame ze z ni bude "pavouk" tak to bude trvat věčnost

Pokud jí máš už v něčem takhle větším, je to jednoduché, čtvrtinu substrátu udržuj skoro mokrou,zbytek nech suchý :)

Dokud jsou malé, občas se skovávají, až vyroste, bude to lepší.

U mne 5-8let od 1sv do dospělosti, což si myslím je dost rychle vzhledem k podmínkám (já to moc nekrmím).