Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba inkubátoru a oplozenost vajec

Dobrý den, jak jste vyrobili inkubátor z mikrovlnky? Chovám gekončíky noční, skupinu 1,2. Samec je starý 4 roky, samice 2. Letos měla jedna samice 2 vejce, v jednom vajíčku byly vidět žíly, myslíte, že bylo oplozené?
Teď gekončíky zimuji od listopadu do ledna při 20°C. Potom jim zapnu vyhřívací lampu a budou mít zase normální teplotu.

Původní text:
dobry den jak ste vyrobil ten inkubator z mikrovlnky chovam, gekony nocni
> skupinu 1.2 samec 4 roky a samice 2 roky letost mnela jedna samice 2 vejce
> jednom vajicku byli vudet zily myslite ze bylo oplozene ty vejce tet zimuji od
> listopadu do ledna pri 20 stupnech potom jim zapnu vyhrejvaci lampu a budou mit
> zase nolaml teplotu odepiste

Jirko/suliku, už jsem tě nejen já několikrát upozorňoval na to, že s tímhle stylem vyjadřování a zakládání vláken se nedá vést normální diskuse. Zamysli se nad tím prosím!
Změna předmětu, původně: jirka (MadMike)

Je naprosto zbytečné a neefektivní vyrábět nějaký velký krám z mikrovklny pro inkubaci pár vajíček od gekončíků... Dokonale postačí normální malá krabička naplněná vhodným substrátem (rašeliníkem, rašelinou, ...) umístěná na nějakém teplém místě. Jelikož už máte terárko s gekončíkama s nějakou lampou, tak si stačí najít nějaké místo na terárku (nebo i jinde v bytě, stačí přemýšlet), kudy teplo uniká, krabičku tam postavit, hlídat vlhkost a už jen čekat.

zdar:-D ad.navay:dneska si dovolím tak nějak nesouhlasit.Je to tak 50:50.
1.Tvůj názor má vše co má mít(taky to tak normálně funguje),ale trochu to zjednodušuje celý problém a pořád polezou holky :-)tedy pokud nebude topit do 36 s poklesem.
2.já bych byl pro tu mikrovlnu a místo na bedně zároven.
a)svépomocí inkubátor potěší nejvíc a hlavně se v případě neúspěchů poučí do dalších let a to i termostaty.
b)naučí se vychytat vermi,seremis,experlit,hobliny apod.(každé chce své),protože já tomu pevně věřím :-),že ho tera chytne a inkubací na bedně nebo v ní moc dlouho nevydrží.
3.Navay jaký velký krám??já jsem zastánce profi inkubátorů s koncernu Antonio Merloni :-D:-D mezi než patří i Calex :-D:-D:-D

Ano, zjednodušuji to, ale proč dělat z inkubace gekončíků vědu*. Nikde není řečeno, jakou má kdo teplotu nad terárkem nebo jinde v bytě, takže líhnutí "na samce" nebo "na samice" není vyloučeno. Navíc, i kdyby líhnul jen samice, tak to přece není žádný problém, naopak, aspoň si kupující bude muset sehnat "nepříbuzného" samce, takže se pak alespoň nebudou pářit brácha se ségrou, ale třeba bratrenec z pátého kolena se sestřenicí ze třetího kolena, nebo prababička s vnukem :-D. No jo, už začínám být nechutný.

3.Navay jaký velký krám??já jsem zastánce profi inkubátorů s koncernu Antonio Merloni :-D:-D mezi než patří i Calex :-D:-D:-D

Jasně, nebo rovnou odkádat vejce do babyboxů a za dva měsíce si je přijít vyzvednout/adoptovat :-).

* Jasně, jsou i takoví, kteří se tím vědecky zabývají :-).

souhlas, proč to nějak dramatizovat. Když na tom někdo chce dělat nějaký výzkum- jeho věc, ať si dělá, ale to se u někoho, kdo má první vejce prvních gekončíků nedá moc předpokládat. Pokud si na ně chce udělat inkubátor, ať si udělá- ale na gekončíky je to zbytečná práce navíc. Navíc ta mláďata z kolísavých teplot inkubace jsou větší a životnější než ze stálých v inkubátoru. Ono v přírodě jim ta teplota taky kolísá. Třeba já mláďatama gekončíků (pokud teda rovnou nezkrmim už vejce :-D) z inkubátoru krmím ještěrkožravce, páč tahle mláďata se tolik nebrání, jako ta větší vylíhlá po delší době :-D:-D

zdar:-D navay&auri vy se mi snažíte udolat:-D?
Tuším,že původní dotaz byl na "ébečka"??
Dostali jsme se někam jinam a přesto souhlas,ale i v inkubátoru jde udělat pokles.
Šlo mi o to,že pokud si dotyčný postaví inku,může si vše včetně teploty a inku materiálu vyzkoušet na něčem "méně nachylném",protože pokud ho tahle blbá záliba chytne přejde na něco"lepšího"časem třeba"jěště lepší"(tam už se moc neradí),tak aby byl připraven.Zrovna Vám dvěma to nemusím prezentovat,opakované pokusy bývají bud za rok,nebo max.jěště jednou v témže roce.
Jinak k vědecké práci :-D tak to skončilo Enigmou ;-)
krmný materiál dobrý :-D tomu rozumím :-D