Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zelva nechce jist zeleninu a ovoce, co s tim?

Zdravim, mam suchozemskou dospelou zelvu zelenavou, kterou nedavam zazimovat, ptz to neumim a nerada bych tim o zelvu prisla. Mam problem, ze mi zelva odmita jist jakoukoliv zeleninu a ovoce. Jeji chovani je vcelku normalni, vylucuje, neni apaticka. Jedinou stravu, kterou do ni dostanu jsou detske presnidavky jednodruhove zeleninove, ktere mi kdysi poradila veterinarka specializovana na teraristiku, kdyz zelva mela proplachnuta streva, ptz se ji usadila hlina ve strevech. Chci se zeptat, jestli je "normalni", ze mi nechce prijmout zadnou zeleninu, i kdyz se chova normalne anebo to necemu nasvedcuje a mela bych s ni navstivit veterinare? Dekuju za jakoukoli radu! Veronia

Teď bych nerad kecal, ale mám ten dojem, že u zelenina a ovoce by se měla želvě podávat v menší míře než zmíněná pampeliška a různé trávy a byliny, které by měly tvořit větší podíl. Ačkoliv nadměrný přísun ovoce, zeleniny a bílkovin by měl zřejmě působit větší problémy mláďatům během poměrně rychlého růstu. Rovněž chápu, že obstarat dostatek trávy a bylin v zimě není jen tak. Souhlasím s krokodýlem - želvy vydrží dlouho hladovět. Nebál bych se jí trochu "potrápit", většinou to zabírá.