Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Boa hog island-agresivita

Týden mám doma 4 měsíčního samečka hroznýše hog islanda, slyšela jsem sice už o nich, že to jsou docela agresivní hadi, zpočátku jsem tomu nevěřila, ale je tomu opravdu tak. Včera odpoledne se smotal mezi žárovku a kryt lampy, nemůžu rozsvítit světlo-protože by se popálil, ale on nechce dobrovolně slézt dolů.
Snažila jsem se ho sundat jak rukou, tak manipulačním hákem, ale pokaždé syčel a vyjížděl na sklo.
Poradíte mi, co s tím? Nechci ať je mu tam zima, a nevím, jak jej uklidnit, koupila jsem si ho jako ,,mazlíčka,, a nechci, aby byl takový vysírka.

Normálně ho sundej. Hák máš, tak ho trochu přimáčkni a chyť za hlavou tak aby tě nemohl kousnout. Já bych ho teda normálně chytnul do ruky a vytáhnul. Nic ti neudělá, a když jo tak to odpružíš :-D. Radši se s ním nauč manipulovat dokud je to prcek. Až budeš mít hada venku, tak si kryt na žárovku zabezpeč tak, aby ti tam už příště nevlez....Uklidní se časem (možná ;-)), jak už ti bylo řečeno v minulém tebou založeném vlákně (do kterýho jsi mohla tenhle dotaz klidně zadat a nezakládat vlákno nový).

totalne nechapu zalozeni temer totoznyho vlakna...ten duvod... agresivitu sme vam myslim uz zodpovedeli v predchozim a jak ho dostat z nejak popsanych podminek..no nejlip vytahnout na mojeho plati kdyz mu treba hakem saham na konec osacu on se pak snazi odplazit.....