Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové hady - koprológia, karanténa

Zdravím všetkých :) Včera som sa vrátila z Čiech, skrz hady a inú háveď nebiologického typu sme nabehali 1500 km po celých Čechách a výsledkom sú tri nádherné kúsky v mojom chove. Od p. Šikola som vzala samicu albínku, od p. Faina samca anery a od xyz pani ktorá spolupracuje so Šikolom som kúpila nádherného samca DH sunglow. Vzhľadom na to, že sú od 3 rôznych chovateľov som každého dala zvlásť. Otázka odo mňa - ako dlho majú byť v karanténe? Otázka č. 2 - samozrejme všetkých idem dať na rozbor trusu, keď ten ukáže že sú všetci OK tak či tak ich stále mám mať v karanténe? Predpokladám že ano kvôli iných chorobám ktoré nie sú preukázateľné koprológiou ale ďakujem za odpoveď. Predpokladám že sú všetci zdraví lebo ich mali spolu v miestnosti s ostatnými hadmi - mimochodom jeden z nich je vraj jediný na svete - bloody albín a stál ho vraj štvrť milióna CZK. Ešte jedna vec ma zarazila - obaja páni chovajú hady úplne iným spôsobom. Majú ich nasúkaných v malých plastových prepravkách, žiadna žiarovka ani topný kábel, žiadne rosenie, len servítky ako podklad, úkryt. Argumentované to bolo tým, že práve my - teda európski chovatelia hady "varíme" žiarovkami, lebo B.C. sa na slnku nevyhrievajú lebo v pralese na zem slnko ani nedopadne. Napriek tomu som mala možnosť vidieť že ich hady sa vyprázdňovali aj zvliekali v poriadku. Každopádne sa mi tento štýl chovu nepáči a nezdá sa mi ani prirodzený. Ďakujem za odpovede :)

Předmět Autor Datum
Ja novodovezené hady nechávam v karanténe pol roka.
fleky 28.12.2010 07:50
fleky
Co se týče hadů v kontejnerech- chovy na kšeft je takhle mají běžně a nejen hady... je to úspora mís…
Aurifer 28.12.2010 11:00
Aurifer
Dakujem ti velmi pekne. som rada ze nie som jedina kto ma na takyto chov "zdravy" pohlad lebo tie pl…
krueggerova 28.12.2010 13:36
krueggerova
Prikladam aj foto mojich novych fesakov :)
krueggerova 28.12.2010 13:40
krueggerova
"neděláš dobře Jaromíre s tím lignocelem " poslední
Aurifer 28.12.2010 17:36
Aurifer
O rackoch sa tu už písalo veľa, napr: http://tera.poradna.net/q/view/67336-komercni-chov -hadu? 6997…
ado 28.12.2010 13:56
ado

Co se týče hadů v kontejnerech- chovy na kšeft je takhle mají běžně a nejen hady... je to úspora místa a údržby. Samozřejmě každý, kdo chová hady nebo jiná zvířata v rackách si to bude ospravedlňovat, ale pro toho hada je samozřejmě lepší, když ho budeš mít normálně v zařízeném terárku s teplotními gradienty, vlhkým a suchým úkrytem, možností lezení atd.. Ikdyž on nic jiného než racky zřejmě x generací nepoznal, je to takový hadí laboratorní potkan. Zvířata v tom fungujou, alespoň některé druhy, hlavně ty co už jsou "domestikované". Tyhle chovy bývají vyhřívané né lokálně, ale prostě se vytopí celá místnost na danou teplotu. Je to jednodušší a levnější. Pokud má hrozno dostatečnou teplotu v místnosti, tak lokál nepotřebuje, aby fungoval, ale pokud ho má, tak ho samozřejmě využívá. Ikdyž nevím, kolik pan dotyčný viděl hrozen v přírodě a jak dobře zná jejich biotopy- ale hrozna se v přírodě normálně sluní, tam, kde obývají vlhčí biotopy nežijí přímo v lesích, ale většinou při jejich okrajích. Ale více jsou spíše v sušších oblastech. Navíc ten biotop, v kterém oni žijí vypadá dost jinak než třeba africká nebo jihoasijská džungle (tedy tropický deštný les), kde je na zemi regulérní tma kvůli hustému porostu. Tohle je uplně jiný typ lesa. Hrozna žijou častěji v tropických sušších lesích nebo v tropickém křovinném buši (místně se tomu říká Chaco), ve vysloveně deštných lesích vůbec nežijí. Tyhle lesy nemají uzavřené koruny, takže jsou hodně světlé. Mám někde fotky, až je najdu, tak je sem kdyžtak hodím.

Co se týče té karantény, počítej min. 3 měsíce, lepší je ale ten půlrok, jak už tu bylo psáno. JInak pokud je nebudeš dávat k sobě vůbec, tak tím vůbec nic nezkazíš. Toho původního hada už máš zdravého?

Dakujem ti velmi pekne. som rada ze nie som jedina kto ma na takyto chov "zdravy" pohlad lebo tie plastove bednicky sa mi fakt bridili. Mimochodom ten SH sunglow je asi prvy krat v terariu, lebo cumi na lampickku ako blazon a taha sa k nej. Od polky tela je hore, obcas sa mierne zakloni dozadu ale inak sa sprava uplne normalne takze nepanikarcim s IBD, predpokladam ze len zistuje co to je lampicka. Dakujem, budem teda polroka "karantenovat" :) Ten prvy had uz podla veta (aj podla mna) uz vyzera odost lepsie, uz ziadne sliny ani dychanie otvorenou pusou, vo stvrtok ideme posledny krat na ATB (berie ich stvrty krat raz tyzdenne). Dakujem za rady!

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru