Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pasivní potkan

Dobrý den,
máme samečka potkana, má asi 2 měsíce ale je hodně pasivní. Nemá zájem o prolézačky, po ruce moc nelozí, v pokoji zůstane kam se položí apod. Jinak je zdravý žere. Nevím jak jej zaktivizovat uvažuji přikoupit kamaráda aby byli dva a nevím jestli by se dobře snesli. Nemáte prosím někdo zkušenost s podobným problémem nebo neporadili byste?
Děkuji předem za všechny nápady.

Je možné, že si ještě nezvykl na nový domov a trochu se bojí. Časem až se otkrá a začne řádit.
Mám doma také samce potkana a ze začátku asi 2 měsíce byl stejně neaktivní jako ten tvůj. Kam jsem ho položila tam jsem ho za 5 minut našla :D a ani nikam neutekl. Teď už začíná být aktivnější než předtím, ale pořád je plašší než stejně staré samičky. Také mu pomohl čerstvý vzduch. Když jsem čistila klece na balkone všimla jsem si, že začal trochu okoukávat okolí a byl zvědaví.
Jinak potkani jsou velice sociální zvířata a kamarád by mu hodně pomohl :)