Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSB stěna

Ahoj. Chystám se na stavbu OSB tera stěny. Udělal sem si dva návrhy, jeden je s terkama výšky 50 cm a druhý s terkama výšky 40 cm. Mohly by jste na to kouknout a zhodnotit, která varianta je lepší a případně jaké změny by jste udělali?

Co v nich bude pro příklad:
největší - 1,1 Gonyosoma oxycephala
dlouhá - Morelia spilota ???
ostatní - Guttky
nejmenší - Lamprophis (Boaedon) fuliginosus
Coleognathus (Elaphe) helena

Předem moc děkuju. Tomáš Čech.

Těžko někdo z nás za Tebe tohle rozhodne. Nevím jestli potřebuješ více malých terárek nebo pár velkých. Taky zvaž, že v dolních částech stěny budou nižší teploty než nahoře, takže i podle toho bych se orientoval, co kde umístit za zvěř a pak řešit velikost jednotlivých ubikací.

Čau, můžu menší radu? já bych to z OSB stěny moc nedělal, pro užovky a krajty jo, ale u té ostronesé nevím, OSB deska je dost podobná masivu a při takové vlhkosti jaká je pro gonyosomu potřebná a taplotě cca 30°C může deska začít dělat divy...bude se kroutit do všech světových stran a nasávat vlhkost a potom není vyloučeně že nebude i plesnivět a trouchivět.
Já bych volil raději lamino je dražší ale je tam aspon jistota že nebude nasávat vlhkost.
Ale záleží na tobě, možností je spousta.

Mám naprosto opačné zkušenosti a to s terkama pro leguána zeleného. Lamino, přestože terárko bylo v místech spojů vysilikonované, nasává vodu i rovnou plochou např. při rosení. Po pěti letech jsem nucena terko zrušit. Naopak terko z OSB desek (pro téhož leguána) se osvědčilo, stejná úprava ve spojích a zevnitř nalakováno sportakrylem(3 nátěry). Pouze polici jsem proti moči a vodě pojistila voděvzdornou překližkou(dělají se z ní podlahy u sanitek).