Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení Korálovky

Dobrý den. Před měsícem jsme koupili dospělou Korálovku honduraskou. Máme problém s příjmáním potravy. Dávali jsme jí myš i myší holátko a ani jedno nesežrala. Když jsme jí poprvé přivezli tak měla drobná zranění zřejmě od pokousání. Nevíte co s tím prosím? Předem děkujeme za radu.:-(

To je zase dotaz..... Co takhle naspat taky kompletní podmínky chovu jak u vás, tak kde byl před koupí, kdy taky naposledy žral a co.... Jestli náhodou ji taky předchozí majitel v tuhle dobu nezimoval a tak podobně, je toho hodně. Když se člověk na něco ptá, tak by to taky měl trochu rozvést....

Nechci rejpat, ale to vám známej neporadil, jakou kořist máte předkládat? No nevadí, jediná asi rozumná rada je zkoušet různý velikosti... Holata jsou málo, dospělá myš je velká... co něco mezi? Mimochodem, může být i zvyklá zimovat a tak by nemusela žrát vůbec. Osobně se teda divím, že jste si nekoupili hada od chovatele, ať už od toho vašeho známého, nebo jiného, na inzercích je korálovek halda.
PB

Když jste začali uvažovat o pořízení hada, tak předpokládám že jste si před tím něco nastudovali (knihy, net), o korálovkách toho je spousta... Pak moc nechápu, že jste se tedy rozhodli hadici koupit ve zveráči. Tam ti totiž v 99% možná ve 100% nic neřeknou a neporadí. No ale budiž, hada už máte, tak tohle řešit nebudeme. Ve zveráčích je v naprosté většině péče o jejich chovance katastrofální, tak nepředpokládám, že tam probíhalo nějaké zimování. Chtělo by to sem popsat podmínky chovu, třeba vložit fotku terárka, něco o chování hada atd. Jinak korálovky ( a nejen ty) se prostě někdy rozhodnou, že žrát nebudou, nemusí to hned znamenat, že je něco špatně. Otázka je v jaké kondici je had celkově. Ale máte toho známého co se v hadech vyzná, tak by si měl vědět rady. Ale určitě se tady doberete nějakého výsledku. Nejprve bych řešil to, jak je na tom had celkově (jeho chování...) a podmínky chovu, a když tohle bude o.k. tak bych pak začal řešit jeho chuť k jídlu.

Jinak pokud má na těle nějaké šrámy, tak zkus pořídit kvalitní foto a dát to sem. Jestli je to pokousání nebo něco jiného. Jinak holata bych nedával určitě, viděl bych to na skákavku a třeba ji před podáním přiomráčit (cvrnknout prstem do hlavy) aby s ni hadice neměla takovou práci, některé korálovky jsou při lovu myší až k smíchu a prostě jim to nejde... Každopádně nenutit, nechat vždy po odmítnutí pár dní pauzu a dopřát hadici klid, je v novém prostředí a je po těch letech zvyklá na něco jiného, hlavně ať má dostatečnou možnost úkrytu a netahat ji jako kotě....

Zdravím, zneužiji tohoto vlákna, abych zbytečně nezakládala nové.
Mám mládě korálovky mexické, podle prodávajícího by teď měla mít necelé dva měsíce, měří 25 cm (měřila jsem hada, ne svlečku). Mám ji 14 dní a je to můj první had, takže ještě nemám zkušenosti ani s čím srovnávat a názory na internetu se celkem různí (někde píšou mláďata krmit co 4-5 dní, zde se většinou doporučuje jednou týdně). Proto bych chtěla požádat zdejší zkušenější chovatele o zhodnocení: krmila jsem ji zatím dvakrát - poprvé v den koupě živým holetem, kterého si nejprve nevšímala, ale asi po půl hodině ho sežrala. Pak jsem jí po 7 dnech dala rozmražené hole, na to se vrhla v podstatě okamžitě, stačilo jí trošku pinzetou "zahrát maňáskové divadlo":-) a tvářila se ve stylu "a to je jako všechno?". Teď ji budu krmit potřetí a váhám, jestli jí dát zase jedno hole nebo zkusit dvě, když minule vypadala tak hladově. Není to na 25 cm hada brzy? Mělo by jí ještě stačit jedno hole týdně nebo mohu vyzkoušet podat dvě? Jsou spíše menší velikosti. Nechci ji překrmovat, ale taky nechci, aby strádala... Jak říkám, zatím nemám s čím porovnávat...
Moc všem děkuji za názor.