Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Plch africký pestrá strava

Zdravím,

chtěla jsem se zeptat jestli má někdo zkušenosti s plchem africkým ohledně krmení. Chtěla jsem mu nějak více oživit jídelníček, zatím dávám banán, jablko, moučné červy (ty miluje), cvrčky a směs pro hlodavce. Nevíte o nějakém ovoci nebo jiném krmném hmyzu, který by ještě mohl jíst?

Davam malu zmes pre hlodavce(bez mastnych semien -arasidy, slnecnica a pod. alebo len vo velmi malych mnozstvach), jablko, hruska, uhorka, paradajka, banan, broskyna, marhula, paprika, kalerab, mrkva, suchy chlieb, piskoty, zophoobasy, mucne cervy, v lete motyle, lucne koniky, pavukov.... Su to strasny srotovnici. Snazim sa vyvarovat ostremu ovociu(kiwi, pomarance). A miluju detsku vyzivu.
Chce to skusat, kazdemu chuti nieco ine.

přesně tak, žerou všechno- akorát to musí být hodně zralé až přezrálé a sladké, kyselé většinou nežerou. ale citrusy nebo kiwi se jim můžou normálně dávat, pokud jsou hodně zralé- třeba po mandarinkách jsou jak ďasi. co se týče smýkaného hmyzu, tak s tím opatrně, protože to je o zavlečení endoparazitů.

Citrusy můžou skoro všichni hlodavci (krom třeba činčil, osmáků apod, kteří by po nich mohli mít zažívací obtíže, takže je lepší to neprovokovat). U ostatních se to většinou uvádí kvůli údajnému vlivu na kvalitu srsti- což se mi u žádného z cca 50 chovaných druhů nepotvrdilo. Ono vždycky někdo vypustí nějaký fakt nebo dokonce doměnku ke konkrétnímu druhu zvířete, a pak z toho vznikne naprosto nesmyslné dogma, které se šíří jak se vše donekonečna opisuje a kopíruje.