Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nadmíru aktivní zívající regiuska

Mám takový(snad ne)problém.
Moje půlroční regiuska po každém pití zívá.Je to normální?
Už od včerejška je nějaký divný,odpoledne jsem ho měla na chvíli venku a potom,jako by do něj vjel blesk a asi dvě hodiny pořád dokola lozil po terárku,všude koukal,šňupal,jako by něco hledal a jakoby tam byl poprvé!!!(Tohle v životě nedělal,vždycky celý den spí a k životu se probouzí až po zhasnutí).Dneska provádí to samé,koukala jsem se na něj,jestli nemá roztoče a nenašla jsem nic.Pokoušela jsem se mu zkontrolovat i tlamu,ale bezúspěšně,nenechal se ani za nic...
Prosím poraďte,co to může být za atypické aktivní chování.
Díky moc

Napadá mě několik možností:
- má hlad a tak aktivně slídí po potravě - kdy dostal naposledy papů, co a kolik?
- pokud se čerstvě vykadil, chce změnit pozici - zápach extkrementů v teráriu by ho mohl prozradit predátorům..
- souvisí to s teplotou (to asi kecám)... jakou má teplotu v teráriu? Jak je velké terárium, čím vytápíš?
- hledá úkryt - cítí se nějak ohrožen.. (v přírodě žijí regiusky velice často v termitištích, dutých kmenech, atd), takže pokud nemá úkryt..

- nemoc se mi moc nezdá, to by byl spíše apatický a neaktivní.. při napadení roztoči se většinou krajty "nakládají" do nádržky s vodou
- hadi obecně moc neocení manipulaci, tahání ven a mazlení.. I když regiusky většinou nekoušou, neznamená to, že by se jim mazlení líbilo.

Žral 7.1.,dostal dospělou myš,
vykakaný dávno je,žádne exkrementy v teráriu nemá,
32-35°C pod zdrojem,nejchladnější místo kolem 24-26°C,tera mám 60 x 45 x 45 (prozatím to stačí),vytápím 50w výhřevnou žárovkou a topný kámen 6w,
Úkryt má,krajtu mám doma už cca měsíc,nikdy tohle nedělal a nevykazoval známky stresu,
tak nevím...
Ale každopádně díky moc za odpověď :o)

v tom případě si myslím, že asi jen normálně šmejdí po potravě.. jedna dospělá myška není zas tak moc. Pokud má had zájem o potravu a je aktivní, nebál bych se toho..

tlamičku si hadi protahují zcela běžně - nebezpečí je při použití špatného substrátu (kokosové vlákno - při požití může ucpat střevu hada, lignocel - může se dostávat pod štítky kolem tlamy a rozhodně není ke krajtám vhodný...