Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chamik .nemoc

Ahoj vsem,moc prosim o radu,mam chamika je mu skoro 5 let a dneska rano mel vyplazeny jazycek na jazycku boule a memuze s nim slehat jen ho zastrci do tlamicky,krmeni jsem mu dneska namackala tak bastil,ale s jazyckem a lovem cvrcku je asi konec ...co mam delat?Prosim setkali jste se nekdo s timto problemem....dekuji za kazdou radu Petra

pokud to bude jen ze ho budu muset krmit tak to mi vubec nevadi,volala jsem na veterinu a tam mi rekli,ze to jsou pravdepodobne ledviny,chamika jsem privezla od znamých,kteri se k nemu nechovali prilis pekne,nejsem cv chovu zadny odbornik a ted jen hledam co jsem kde udelal spatne,jinak leze,beha po vetvickach,piti jsem mu davala ze strikacky,a pod ritnim otvorem se mu udelal obrovska boule,vitaminy taky dostaval,cvrcky jsem obalovala ve vapniku,ale bylo mi doporuceno jenjednou mesicne,a zarivku mam jiz pres rok starou tak taky nevim .....

Ve věku pěti let to u chamíka může být cokoli. Co se týče obalování ve vápníku, jednou měsíčně je pěkná blbost. Já obaluji skoro každou krmnou dávku. Něco se setřese, něco tam zůstane. Zářivku vymněňte. A zkuste ovoce, na jaře pampelišku apod.Pokud máte možnost, v létě sluňte.