Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium - substrát, atp.

Zdravím,
budu svému hadovi po příští výplatě dělat nové terárium a chci nějaké rady ohledně substrátu, porostu do terárií atp.
Doteď jsem měl v teráriu jako "povrch" takové ty "malé dřívka" a na lození nějaké kůry a větve. Chtěl bych nové terárium udělat nějaké živější, tak se chci zeptat - jaký mám zvolit substrát a jaký porost, aby v něm rostl? Budu rád když se rozepíšete podrobnějí(od substrátů až po druhy rostlin) ohledně toho kdo co používá a s čím máte dobré zkušenosti.
Děkuji

1) ty "malé dřívka" budou asi štěpky, že? jako substrát pro guttatu se dá použít i rašelina, lignocel, popř. směsky s říčním štěrkem, rašelina/lignocel, jak se komu líbí.
2) větve jsou ok, dá se použít i bambus, ale pro guttatu je zbytečný
3) rostliny si kupte umělé. mnohokrát jsem zkoušela různé druhy živých. hadi zlikvidují všechno živé - podryjí, nebo rozlámou.

A propříště: vpravo nahoře je políčko "hledat"!!! vzhledem k tomu, že jste dokázal napsat dotaz, negramotný nebudete, tudíž si nejdřív něco přečtěte. Berte tlačítko "zadat dotaz na poradnu" až jako krajní možnost a nebuďte líný.

/Odeslal jsem to neúplné ...

Právě, že bych to terárium rád udělal s živými rostlinami, tak bych chtěl vědět v čem rostliny nejlépe drží a rostou,tak ať je to pro hada co nejpřijatelnější. Pokud ty rostliny vyhrabávají,je možné je nějak proti tomu zabezpečit?

btw...hledám a čtu různá vlákna pořád, když nenajdu přesně to na co se ptám, tak si založím své.

Zabezpečit jedině tak, že je dáte někam do výšky, kde je nevyryjou a nezalehnou, v ideálním případě na ně vůbec nedosáhnou, osobně jsem to po pár pokusech v teráriích s kytkama vzdal(ve většině) a mám je na teráriích a kolem nich. Je to většinou nepraktické. Taky ale dost záleží na druhu hada, u některých se to dá.