Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pripevneni odpocivadla v terarku

Zdravim mam uzovku cervenou a mam pro ni misto terarka prozatim akvarko o objemu asi 30L uzovka ma zatim 40cm posledni dobe si zvykla lehavat mezi poklopem na sklenem rantliku slouzicimu k polozeni skla, nema tam moc mista a nemuze tam lezet stocena , tak bych se chtel zeptat jestli o kousek niz do rohu muzu pripevnit nejakou vetsi desku slouzici k odpocivani a hlavne jak? jestli hadoy nebude vadit kdyz pouziju pruhledny silikon s tavici pistole... dekuji za odpoved

A proč myslíte, že musí ležet stočená? Podle mě se jí tam prostě líbí. U nás na stanici taky gutáty běžně vylehávají na cca 2 cm odstávající římse na vrchu zadní stěny terárka nebo svěšené na stejně širokém nástavci na osvětlení. Většina hadů, i mnoho dalších plazů, nedostatek místa jako úkryt naopak vyhledávají (jsou ve větším bezpečí), takže fakt, že se vám to nezdá dost pohodlné had pravděpodobně vnímá úplně naopak :-). Já bych to nijak neřešil, žádný větší význam to nemá, ale pokud chcete...

Súhlasím s predchodcom. Pokiaľ ale chceš mať poličky, tak použi normálny silikón a nechaj ho dobre vytuhnúť + môžeš poličku podoprieť odspodu nejakým vkusným konárom,....
Osobne mám tera z OSB, tak som to len chytil šróbmi, takže u teba by som tam vážne pridla tú podpornú vetvu. Postačí normálny rovný konár od poličky po spodok terárka.