Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka hnědá vs. korálovka

Dobrý den, chtěla jsem požádat o radu, zda je možné chovat v jednm velikém teráriu užovku hnědou (samice,3,5 r.) společně s jinám druhem hada např. korálovkou, nebo užovkou červenou. Nebo striktně vyžaduje pouze svůj druh? Děkuji velice za jakoukoli radu. za radu. Adung

Chyba!! Prostě chyba... Pokud nezajistíme dvěma a více druhům přirozené prostředí (tzn. několik hektarů půdy s přirozenými podmínkami - různá vlhkostní a teplotní pásma, vegetace, úkryty atd.), pak raději vytvořme jednomu druhu ideální menší ubikaci. Nehledě na to, že guttka je z Ameriky a regiuska z Afriky. Po stotisícátý NE. Nechovat jednotlivé druhy (nota bene rody) ve stejné ubikaci...

já takhle chovám Krajtu královskou a Úžovku červenou už 2 roky, a nikdy si nic neudělali...

Tak to se musí Vašim hadům opravdu skvěle dařit. Mně stačilo pozorovat reakci užovky, když zmerčila poloviční krajtu ve !vedlejším! teráriu.

jak řešíte teplotní vlhkostní potřeby dvou druhů z odlišných podmínek?,gutku s lampropeltiskou můžete dát dohromady spíš protože pocházejí z podmínek určitě mnohem blišších než regiusku z afriky.všichni hadi v přírodě žijí sami ,pouze v období páření se opatrně setkávají a ani to někdy nedopadne,v příroděje všechno žrádlo pro druhé proto se všichni skovávají před všema až od určité velikosti kdy dosáhnou vrcholu potravního řetězce tak se nechají vidět,jelikož umíte psát tak asi umíte i číst tak si prosím Vás něco o vašich chovancích přečtěte a něco stím udělejte