Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Násilné kŕmenie

Zdravím všetkých, mám závažnú otázku - je násilné kŕmenie nebezpečné z dôvodu nejakého rozhodenia trávenia? Mám totiž dve podvýživené mláďatá ktoré nechcú prijímať potravu, jedna bezdôvodne, druhá má vkuse zakalené oko (nesúvisí so zvlekom ale s predošlým podávaním ATB) tak ich kŕmim nasilu cca 1x týždenne. Nemôže sa im nič stať? Pravdupovediac nie som z toho nadšená. Môžem ich nechať cca 2-3 týždne vyhladovať aby si už dalšiu dávku zobrali samé?
Teplota a vlhkosť v tera OK.
Ďakujem.

Ahoj,
já mám mláďata užovek co mi takto něchtějí dlouho jíst, 6 kousků. Nechala jsem je vyhladovět 14 dní a 2 z nich se chytli. Teď zase hladoví a doufám, že se chytnou další. Krmím je také násilně, ale tak, že jim zasunu kousek do krku a čekám jestli budou dále pokračovat sami. U jednoho to je marné, ale ostatní se celkem chytají. Chce to zkoušet a zkoušet.

Injekční stříkačka, například 5ml, 10cm akvarijní hadičky a sonda je na světě. Pastu kterou jsem již popsal, do sříkačky, v množství asi jako je velikost holete, ústní dutinou do hada (né obráceně):-D pomalu vtlačit, pomalu hadičku vytáhnout a je nakrmeno.

Hadičku je dobré, jak radí Pošuk smočit ve vaječném bílku. On předtím myslel hole, ale v tomto případě je to také lepší, neboť kdo maže, ten jede.:-D

Pošuku, máš naprostou pravdu, já to jen nechci dělat složité :-D