Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem axelotl-problem so ziabrami.

ludia, ahojte prosim, poradte mi je to surne. mam problem s axelotlom mojej frajerky. je to albin, ma filtrovane akvarko, s cervenym podkladom, voda okolo 20° ma tam aj rastlinku no umelu, ale zaidny kryt, je to pekny chlapak i ked sa vznasa vselijako, myslim tym ze je v peknej hocjakej polohe v akvraku ani moc dlho hore ani moc dlho hore, len tka ale niekedy pekne splyva s vodou a nehybe sa, len sa nadvznasa. ale ma ten problem ze jeho ziabre sa akosik trosku scvrkavaju alebo take nieco, proste jak keby ich mal take dokazene, boli unho aj male rybycky v akvarku ale tie spapal a neboli tma natolko dlho aby mu to oni sposobili. asi len par dni, a vazne neviem co by to mohlo byt, cital som aj ze nejaka injekcia a problem s hormon alebo stravou sa moze zacat metamorfovat do dospeleho jedinca a ze tmy stratiziabre a nahradia ich pluca. ako to je teda?

Zkusím první vlaštovku, ač axolotli nejsou tgak úplně můj "obor". Rybkám stačí chvilka k okousání žaber, ale to by musely být nějaké potvory, jako kančíci nebo tak - můj názor. Metamorfózu tuším způsobuje snižování hladiny vody a zvýšená koncentrace jódu. Každopádně červený podklad a umělá rostlinka. . .nechcvi být rýpal, ale axolotl by měl mít co nejpřirozenější barvu podkladu a trochu zarostlejší akvárium. Možná se tahle úprava přítelkyni líbí, ale axolotlovi to asi moc pohodlné není. No určitě se ti ozve někdo zkušeněnější, případně třeba google, já se jen pokusil zalovit v paměti.