Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem užovka červená - nachlazení?

Dobrý večer,
chtěla jsem se zeptat - Mám dospělé užovky červené, které jsem si dnes pořídila nově a jsou po zimování (měli ca 10°-15°C). Dala jsem je do terárka, pokojová teplota je 20°C, mají otevřené pusy a jen tak při tom leží, občas uslyším syčení. Jsou nachlazené? Mají rýmu, že dýchají pusou? Stačí jim topit, nebo co ještě? Děkuji moc.

Na tohle se nedá odpovědět. Pokud je máte jeden den, tak to vychází z podmínek předchozího chovu/zimování. Může to být nachlazení, jazyčnatky, a milion dalších věcí. Tohle si vyřešte s předchozím majitelem a teď navíc už i s veterinářem.
Krom toho bych osobně asi nikdy neprodával (z pozice předchozího majitele) ani nekupoval (z pozice nového majitele) zvířata těsně po odzimování, pokud by mezi oběma nepanovala absolutní důvěra.