Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovky Lampropeltis

Korálovky Lampropeltis
Lampropeltis triangulum
Korálovka sedlatá má celkem 24 poddruhů. Jsou to L. t. abnorma, amaura, andesiana, annulata, arcifera, blanchardi, campbelli, celaenops, conanti, dixoni, elapsoides, gaigeae, doliata, gentilis, hondurensis, micropholis, multistrata, nelsoni, oligozonata, polyzona, sinaloe, smithi, stuarti, syspila, taylori.
Muze mne v tom nekdo udelat vice jasno? Lampropeltis triangulum je jediny nejedovaty druh koralovek? A barevne formy jsou podruhy z urcitych oblasti?

Koukám, že na koláži se objevili dvě mé fotografie :-). Co ti není jasné? Žádná korálovka není jedovatá. Takže i
Lampropeltis alterna (BROWN, 1901)
Lampropeltis californiae (BLAINVILLE, 1835)
Lampropeltis calligaster (HARLAN, 1827)
Lampropeltis extenuatum (BROWN, 1890)
Lampropeltis getula (LINNAEUS, 1766)
Lampropeltis holbrooki STEJNEGER, 1902
Lampropeltis mexicana (GARMAN, 1884)
Lampropeltis nigra (YARROW, 1882)
Lampropeltis pyromelana (COPE, 1866)
Lampropeltis ruthveni BLANCHARD, 1920
Lampropeltis splendida (BAIRD & GIRARD, 1853)
Lampropeltis triangulum (LACÉPÈDE, 1789)
Lampropeltis webbi (BRYSON, DIXON & LAZCANO, 2005)
Lampropeltis zonata (LOCKINGTON, 1835)

jj, vybral jsem foto co jsem nasel abych je mohl i zobrazit k semu prizpevku sem. Takze urcite te potesi ze jsem vybral tve foto do sve "kolaze" pac bylo u danho druhu nej. ;-)

co nevim!? ty jsi ted uvedl podruhy ?
nebo samostatne druhy k: Lampropeltis triangulum

Lampropeltis triangulum a Lampropeltis californiae jedna se o ? stejny druh ?
nevim zda to dobre chapu a zda to umim i dobre vysvetlit cemu dobre nerozumim :-(

Vypsal jsem jednotlivé druhy rodu Lampropeltis. Poddruhy co jsi vypsal ty se týkají Lampropeltis triangulum a ten má jak jsi napsal 24 poddruhů, které se liší barvou, velikostí a i lokalitou kde žijí. Na jedné lokalitě může žít více poddruhů.

Lampropeltis triangulum a Lampropeltis californiae jedna se o ? stejny druh ?

V tomto tvém případě se jedné o rozdílné druhy.

Tak už to začalo? :-D
Idea autorů, kteří na základě DNA upozorňovali na změny byla asi taková:
Poddruhy nigra, nigrita, holbrooki, splendida a californiae se hodí pod jeden druh, prvaděpodobně Lampropeltis californiae. A aby v tom byl naprostej pořádek, počítalo se i s možností, že samotný poddruh californiae bude uplně vyjmut a vytvoří nový druh.
Ostatní 4 poddruhy getul se hodí pod druh Lampropeltis splendida.
Jinými slovy, východní poddruhy se separují od těch západních.
Jak je to teď netušim, co kdo oficiálně uznal/neuznal.
Nová móda - kdo dnes nepojmenuje/nepřejmenuje aspoň jeden druh, je to houby vědec ;-).