Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mám mít v terariu ukryt pro hada?

dobrý den , poradte mi , je lepší mít v terariu ukryt kam by se mohl had schovat nebo ne? všude píšou neco jiného třeba že,

V teráriu by neměl mít žádný úkryt! Důsledek? Celé terárium bude vnímat jako svůj úkrytový a bezpečný prostor, ze kterého bude (muset) pozorovat okolní pohyb. Tím si na něj zvykne, nezdivočí a na vstup chovatele bude reagovat s podstatně menším stresem. Had zmizelý v úkrytu se také nedá kontrolovat!

a zas nekde jinde píšou že had by mněl mít ukryt že se nebude celí dny vystavovat , tak co je lepší

poradte dekuji.

Některým druhům je to jedno a úkryt nepotřebují, ale zrovna pro krajtu královskou je úkryt většinou důležitý kvůli pocitu bezpečí a předcházení stresu a následnému odmítání potravy, což je u nich celkem běžné. V přírodě se taky má had vždy kde ukrýt, takže alespoň jedno takové místo by nemělo chybět ani v teráriu.