Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor imperator Tarahumara, B.C.I. Nicaragua, B.C.I. Leopard

Zdravím. Po pročtení veškerých vláken, jsem se rozhodnul založit toto. Mám 3 "regály", které chci předělat na terária. Velikost 100x40x40 (dxvxš). Chci se zeptat jestli terárium těchto rozměrů je vhodné pro pár výše uvedených druhů hroznýše. Pro pár to asi dle mne dostačující není, ale pro jednotlivce by mohlo. Dočetl jsem se, že tyto 3 varianty B.C.I. jsou co se týče délky nejmenší. Samice cca 120 cm a samec přibližně o 20 cm menší. Dále také dodělávám terárium z OBS desek rozměry: 60x55x45 (dxvxš) a přemýšlím o těchto hadech. 1.Úžovka červená, 2. korálovka kalifornská, 3. korálovka sedlatá, 4. korálovka mexická. Poprosil bych Vás tedy o Vaše zkušenosti. Korálovky (sedlatá, mexická) a i úžovka červená mají u mláďat často problémy s příjmem potravy, kdežto kalifornka je prý pořádný žrout. V chovu zvířat jsem zkušeny, ale s teraristikou vpodstatě začínám (někdy se začít musí :-[). Chci aby se zvířata u mě cítila dobře a měli vše co potřebují. Proto tedy pečlivě studuji veškeré informace, než si zvíře pořídím. Předem díky za reakce

Ještě mám dotaz, abych nezakládal nové vlákno. Jak nahoře píšu, že ještě předělávám to terárium (60x55x45), tak mám dilema. Terárium jsem koupil od známého a má dvě menší police a zadní stěnu popískovanou, zbylé dvě stěny jsou čistá dřevotříska. Mám vyrobeno asi 5 odpočívadel (převisů) z polystyrenu. Na který jsem nanesl 2 vstrvy lepidla na kachličky. Je to pěkně tvrdé (a docela i pěkné vzhledově). A teď k problému boční stěny popískuju, ale váhám jestli mám polepit lepidlem a popískovat i ta odpočívadla. Bojím se jedné věci a to čistění. Myslím si, že by se z toho hrubého písečného povrchu špatně odstraňovaly výkaly (myslím ty bílé (močovinu)) a pak by vznikal problém s hygienou. Kděžto u nepopískovaných jenom šedých skalek by to krásně šlo setřít houbičkou na nádobí a nebyl by problém. Jak myslíte, že by to reagovalo i s vlhkostí? Myslím tím to lepidlo na kachličky. Myslím, že by v tom nemusel být ani problém, protože přímo to rosit nebudu budu vlhčit písek jako substrát. A korálovka kalifornská, kterou tam mám v plánu chovat nemusí mít vysokou vlhkost a myslím, že by pro ní toto "pouštní" suché terárium mohlo být vhodné. Jaký tedy máte názor pískovat či nepískovat? Předem díky

Tak terárium je dokončeno. Je tam 5 odpočívadel. Jako zeleň použiju rostlinu umělou, protože jak jsem to zde pročetl, živá rostilna moc dlouho nevydrží. Udělal jsme ještě úkryt z břidlice a jiných kamenů. Ten se mi fakt moc líbí. Je tam hodně prostorů kde se had může ukrýt a má tam dost prolézaček a dobrých zákoutí. Jako substrát použiju asi takový hrubý písek (spíše malé kamínky) a do jednoho koutu asi usmístím krabičku s mechem nebo rašeliníkema toto místo budu rosit. Teď už jen zbývá nalézt v přírodě nějakou větev, která se mi tam bude hodit. Furt, ale váhám nad dvěma hady a to korálovka kalifornská a úžovka červená. Úžovku bych asi mírně favorizoval, ale bojím se aby ji terárium v dospělosti nebylo malé. Někde jsem četl, že se někde uvadí pro pár terárium 50x50x50, což mi přijde strašně málo pro dva 1,5 metrové hady. Já mám terárium 60x45x55 (d,h,v). Internet jsem prohledával a každý má jiný názor. A na většině serverů a blogů je vpodstatě to samé jen překopírované. Jaký máte názor vy je toto terárium vhodné pro úžovku červenou? Díky za každou reakci.

nevim kde si videl pisek... ale neva - proste si projed par stranek - zadny chovatel techto hadu co znam sterk/kaminky nema...
Mulcovacku nedavej - obcas se do ni pridava ruzne svinstvo... Kup cyprisovou kuru - Mazuch ji prodava, nebo na burzach, inzerci atd...
Lignocel (i jine substraty) pouzivam uz 16let a zatim dobry...