Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodné ubikace pro chov králíků

Zdravím,

rád bych se pustil do chovu králíků ke krmným účelům, pouze pro vlastní spotřebu. Právě se snažím vybrat vhodná zařízení pro chov. Nerad bych se pouštěl do výroby nepraktické králíkárny, a raději bych sehnal něco, co lze prakticky udržovat, čistit atd. Na druhou stranu nemyslím že by byly vhodné tzv. brojlerové klece z velkochovů, myslím že to není pro zvířata zrovna to pravé, ale třeba se pletu. A na třetí stranu:-), nechce se mi investovat několika tisícové částky za laboratorní klece. Byl bych rád, pokud by se někdo podělil o případnou zkušenost, kontakt na výrobce, prodejce apod. Ještě bych dodal, že chov chci umístit do kryté místnosti. Děkuji za případnou radu či inspiraci.

Je to místnost která sice není nikterak temperovaná, ale sousedí s obytnou částí, takže ani v těch největších mrazech neklesá teplota pod 5°C. Nechal jsem si poslat plánek na stavbu takovýchto klecí:
index.html
Máte někdo s něčím podobným zkušenost? Zatím se mi to jeví jako nejlepší varianta.
A ještě se zeptám, se kterým plemenem by bylo vhodné začít, co se týče váhových přírůstků, velikostí vrhu...? Přemýšlím o NZW, je to dobrá volba? Díky za reakce.

zdar:-D icemane:-)tuto nevymyslel žádný malý blbec ;-);-),takže "U mě dobrý".
Ale přesto pár postřehů :-D: ta kanalda jde vyřešit i jinak pokud máš doma čističku??Jé to se ty holky"blemcací"(bakterky)budou mít ;-).
Pak taky to napajení je vyřešeno báječně(tedy pokud máš vrt,studnu)z řádu asi nic moc.Nejni problém tam dát bandu z kanistru.Co se týká konce napáječky...tuto bylo u myší :-D.
Jaké plemeno??asi nejlepší je směška a.d."lavinge";-),nejsou tak nějak citlivé na choroby apod.
Já bych šel do toho Beneluxu :-D, BOdiv,a pak BOdivm ;-);-);-)tuto je něco:-):-)modráci.Bezkonkurenční:-):-)
játeční 8kg-cca 7měsíců ;-)

Pro belgičáky se udává 120-100, potřebují hodně podestlat, trpí na klouby. Já jsem to podcenil a přišel jsem koncem roku o 3-letou samici. Škoda jí-mladí do 3 měsíců nikdy nešli pod 2kg.- vážím tělo+játra+ledviny bez hlavy. Jinak na maso jsou dobré hily, ale je to v podstatě jedno jaké plemeno. Samice by mněli vrhnout kolem 8 mladých, pokuď po čase dávají méně je lepší vymněnit samce. Připouštím samice tak 3 do roka...atd...

Tak nevím, obry jsme pokoušeli snad 10 let a vždy buď blbě zabřezávaly či se nestaraly, samci prozměnu nechtěli skákat a že nám jich prošlo rukama kupa :-), pár let zpátky jsem jel německý straky (6-8kg) a ten samej problém. Jak to má nad 6kg, tak je to v pytli, ale možná u nás mají jen příliš dobrou stravu, pak jsou zatlouslí a tím vzniká ten problém. Jedem kaliforňáky a novozélanďáky a ty jsou v pohodě. Ale tyhle dvě plemena máme snad odjakživa co králíky máme a to bude už určitě 25-30 let :-)

ale přijde období:-D,králíka,kachnu,krůtu 100krát jinak:-D.

tam už jsme dávno :-), klasika: "už ani pinďa to nežere" :-D:-D:-D

jinak jedu Přeštice&anglie 12ks-všechno je na sunaru,evigu apod.:-D,přestávka se prodloužila na 4hod.:-):-)

na to bych měl tak náladu, já začnu už za dva měsíce, to zas bude nocí ve stájích :-), jinak zvláštní mix, ty máš asi hodně rád škvarky, jinak si tu kombinaci nedovedu vysvětlit ;-)

zdar:-) a.d. malej Jenda:-),copak škvarky,ale sádlo.To máš tak :-)do 80kg je šunka jakou svět neviděl.Pak už to sádlo:2kýble nejni problém:-D:-D a nezlob,já Vám jednou do Pekla z živého sádla něco vytvořím;-);-)nemá to žádnou tepelnou úpravu ;-).
V celém je dnes problém v tom,že selata nikdo nedělá.Tedy přesně nevyplatí se to..prodejní cena selet je bez dph. 70kč/kg.No nic ekonomický audit mluví jasně 1:2(ty to dáš)a hlavně prase má nejlepší poměř jateční a využitelné hmotnosti.
jediný co je problém :-D:-D:-D tele 350-400kg složíš,ale Přeštický tank ani náhodou :-D na kohoutek jsou pomalu stejně :-D
sorry:tuto bylo jen osvětlení celé situace(myšleno pro BigBrother):-)

pokud to chceš jen na maso, tak nám se nejlépe osvědčily "mišunky" táta Klf x máma Nzb( klidně i obráceně), a možná ještě lepší byl táta velkej tříslovej x mámy fr. beranky ve 4 měs "čistá váha" 3 - 3,5 kg.Krmilo se klasika tráva,seno, chleba, zrní a na večer granule. Tak půlku té místnosti bych nechal jen ohrádky - 2 výběhy pro odstavený mladý :-)1 pro 1,0 druhej pro 0,1 nastlat slámou...čím větší tím lepší ;-)byly zdraví a rychle rostli ;-)
PS. do výstavních bych nešel (přešlechtění, choulostiví, málopočetné vrhy)

Icemane ze začátku doporučuji na rozjest králíkú 6-8 kotcú-100*90*70 na samce + 2-3samice. Mám králíkárnu klasiku-dřevo 6 kotcú a na chov jako koníček dostačující.Rozjedeš větší akci, porostou Ti náklady-výkrm 7 mladých do 3 měsícú vezmou kolem 7 pytlú granolí(pytel beru za 185kč.)+ seno+ práce-čištění a vývoz hnoje...(doporučuji dřevěné vyjmatelné rošty-králíci jsou čistí a nepotřebuješ shánět slámu na podestýlku).

Díky za optání, mám už celkem jasnou představu o tom co a v čem chovat. Ale nějaká práce nechám až bude trochu přívětivější počasí. Kromě toho jsem teď nakontaktoval spolehlivého chovatele bez nějakých předsudků;-), takže to zatím nijak moc nespěchá. Každopádně díky za rady.