Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa - degenerativní zakončení ocásku ?

Dobrý den.
Syn dostal svého prvního boa mix a už původní majitel nám řekl že má jakoby lehce zdegerovaný ocásek.Je to takové zakřivení ocásku na posledních cca 3 milimetrech.
Jinak je had v pořádku,baští v pohodě,chová se také v pohodě až na to zakončení ocásku.
Při svleku to hadovi problém nedělalo a i jinak je ten konec v pohodě - žádné jakoby zranění,otevřená rána - jen ta docela malá nepravidelnost - jinak si jí ani člověk nevšimne...
Někde jsem četl že se to občas u mláďat stává,ale kromě estetického pohledu na věc to jinak pro zvíře žádný zdravotní problém není - je to tak ?
Děkuji za názory.
Milan

Ano je to tak. Občas se toto stává u jiných terarijních zvířat, například špatnou inkubační teplotou, polohou ve vejci a tak dále. Ale může se jednat i o genetickou vadu a takové zvíře, bych si dále do chovu nezařadil.
Pokud se však jedná o tvora jen pro potěchu, hlavu bych si tím nelámal. Ať se daří:-)