Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem štítná žláza ?

Můj papoušek má asi štítnou žlázu,hodně mu padalo peří,tedˇ skoro ne.Ani se neozývá,třese se a pořád by spal.Je něco proti tomu? Stačí Jod? Nebo něco víc? Je to papoušek horský samička 1rok

Mám doma pár papoušků a jako jediný vitamín používám Acidomid E (4-acidomid-e) a nikdy neměli žádný probém.
Kdysi mi podobně uhynula samička agapornise - byla naprosto živá, pořád někde šmejdila, řvala, lítala ... a z ničeho nic seslábla, byla unavená a už ani nepípla, za chvíli se ani na nohou neudržela a jen jakoby seděla na bříšku ... do druhého dne byla mrtvá. Chovatelé s kterými jsem se o tom bavil, se shodli, že to bylo něco vrozeného ... může se to projevit kdykoliv, klidně i po roce.
Být tebou, tak s ním zajdu k veterináři, který se zabýva ptactvem. Hlavně to nenechávej jenom tak.