Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Červené břišní šupiny

V pátek se mojí regiusce na břiše udělaly červené flíčky,jak jsem si četla na tomto příspěvku ( http://tera.poradna.net/q/view/104324-nacervenale- brisni-supiny?page=r104354#r104354 ) vím o co jde,břicho potírám betadinou,mám ho v suchu.

Největší problém je,že se zakalil,nevím jestli ho mám nechat v suchu a zapříčinit si potíže se svlékáním a nebo držet hada ve vlhku a zapříčinit si mokvání a zhoršení zánětu.

Díky za Vaše připomínky

Terarium udržujte stále suché,stačí jen zajistit vlhkost vzduchu.To se Vám podaří tak,že dáte do nějaké nádoby něco co se dobře odpařuje.Já používám namočený rašelijník.To by mělo být dostatečné aby se had dobře svléknul.

Využiju vlákna a zeptám se. V jednom zverimexu mám zamluvenou p.r... naposledy, když jsem se na ní šla koukat, všimla jsem si, že má na břiše pár červených šupin. Zanedbatelný flíček. Vím, že jde o mykózu, v pár vláknech už se to tu řešilo. Mají tam rašelinu, rosí denně až obden. Na druhou stranu se prý vždy v pořádku svlékla.
Budu jí to potírat tím betadinem. Tak se ptám, zda jí mám radši ze začátku chovat na novinách a substrát jí tam dát, až jí to zmizne, nebo jí mám dát rovnou substrát (rašelina+písek).

Mám stejný problém, ale akorát že červených šupin jsem si všiml po 4 dnech, kdy jsem vůbec nerosil,vlchtost vzduchu byla cca42% tak jsem z toho trochu jelen. Předtím rosení 1 za den. Je možné, že by se tato nemoc objevovala i s něčím jiným než přílišnou vlhkostí substrátu? Používám terarijní substrát a mám tam tam kytku se zeminou pro orchideje.