Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bércoun africký

ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s tímto tvorečkem? Jaké jsou podmínky chovu, jak je zvíře náročné,jestli se ho týkají nějaká povolení nebo registace, jak velké terárium, jestli se vůbec dá sehnat a kde atd. jediné co jsem na netu našla, je stále se opakující jeden článek viz. http://pani.mujblog.centrum.cz/clanky/Bercoun-afri cky-67917.aspx který je celkem nic neříkající... tohle zvířátko mi malinko (malinko víc:-)) učarovalo, tak by mě zajímalo, jestli by pro mě bylo uskutečnitelné pořídit si ho...:-) děkuji za odpovědi

nejsou nijak zvlášť nároční na chov, chov a ubikace by se dala přirovnat k chovu agam vousatých- jak velikostí terárka, tak vybavením, včetně osvětlení a vytápění. Větší dobře větrané terárko, kameny, kořeny, mistička s vodou, lokální zdroj tepla, na dno písek. Ale má to pár úskalí: Pár se ne vždycky snáší, třeba ten můj se nesnášel, takže musely být terárka 2. Na svou velikost vydržej docela dlouho, měla jsem je asi 10 let. Nepočítat s tím, že by to bylo nějaké zvíře na mazlení- naopak, jsou hodně citliví na stres, takže je rozhodně nerušit, zbytečně neodchytávat atd. Pokud je potřeba je přendat, tak je lepší je nechat zalézt do nějaké tmavé krabičky a přendat je i s ní. Žerou všechno, co zvládnou- jakýkoliv hmyz, holata, křivý mláďata gutát nebo ještěrek, občas i granule pro kočky, daj si i rozklepnutý křepelčí vajíčko, občas třeba i bobuli hroznového vína, hodně zralou. Měli docela rádi maliny a ostružiny. Ale v současné době je dost problém je sehnat, v Německu znám 2 chovatele, co je občas odchovají, ale taky ne pravidelně. JInak počítejte s tím, že nejsou uplně za lidovou cenu- plonkoví samci byli nabízení okolo 250Euro.