Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe Guttata

Zdravím , je tomu tak měsíc a půl co jsem si pořídil Užovku Červenou. Jsem začátečník v chovatelství. Koupil jsem ji z nedalekého zverimexu . Měla asi 35cm. Vše je v poho , žere jak má , a vypadá v dobré kondici. Momentálně má asi 45cm-50cm. Jen mě furt vrtá hlavou , že už asi 10 dní se stále zahrabává a nevidím ji třeba 3-4 dny (někdy navečer vyleze). Podestýlku používám na doporučení zaměstnance zverimexu Kokosovou drť(taková kostka co potom nakyne :D) . Skovku má taky ve formě vcelku rozměrného kořene nebo kytky. Jen by mě zajímalo jestli je to v pořádku nebo ne? Děkuji a omlouvám se za možné pravopisné chyby .

Ahoj,ta kokosová drt se jmenuje lignocel.Jak píše kolega víše,neměl by být problém to že se schovává.Hadi se snaží být v zásadě neviditelní.Jen nekrm užovku na lignocelu,ale mimo třeba v plastový přepravce.Tak zabráníš tomu, že had pozře s myší i substrát,kterej muže tvýmu hadovi zpusobit nemalé problémy :) ahoj ;-)

Mám stejně velkou guttku a taky se zahrabává ;-) někdy se vyhřívá na své oblíbené palandě celej den, jindy zaleze... jindy se mi zahrabe do substrátu nebo si vyhrabe chodbičku pod misku s vodou a vesele si pod ní spí... A když zjistí, že jeho skrýš pod zemí je opakovaně nalezena, najde si jinou :-D